Latvijas basketbola izlase Pasaules kausa kvalifikācijas posma noslēgumā uzvar Slovākiju

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas pirmo posmu noslēdza ar panākumu viesos pār Slovākijas izlasi. Latvija pārspēja Slovākiju ar 93:60.

Spēli ar precīzu tālmetienu sāka mājinieks Dalibors Hlivāks, uz ko latvieši atbildēja ar desmit bezatbildes punktiem, divus trīspunktu metienus realizējot Dairim Bertānam. Desmit punktu starpību sestās minūtes vidū ar divpunktu metienu panāca Andrejs Gražulis - 16:6, bet pirmās desmit minūtes Latvija pabeidza ar 16 punktu pārsvaru (26:10). Arī otrās desmit minūtes sākās ar mājinieku tālmetienu, uz ko visi atbildēja ar astoņiem punktiem, pēc diviem Mārča Šteinberga soda metieniem 14.minūtē pārsniedzot 20 punktu pārsvaru (34:13).

Uzsākot otro puslaiku, valstsvienībā debitēja arī Roberts Stumbris, kā 12.spēlētājs svētdien dodoties laukumā, taču ofensīvu uzsāka slovāki, veicot izrāvienu ar 10:2, samazinot rezultāta starpību līdz 19 punktiem (34:53). Lai arī Dāvis Bertāns ar tālmetienu nepilnas trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām pirmoreiz spēlē panāca 30 punktu pārsvaru (68:38), Slovākija uzvarēja ceturtdaļu ar 23:19. Divas minūtes un sekundi pirms mača beigām pirmos punktus izlasē ar soda metieniem guva Stumbris, panākot 89:60.

Latvijas izlasē ar 23 punktiem par rezultatīvāko kļuva Dāvis Bertāns.

19 punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Gražulis, kamēr Klāvs Čavars 12 punktiem pievienoja 15 atlēkušās bumbas.

Mājiniekiem kā vienīgais desmit gūto punktu robežu pārsniedza Tomāss Pavelka, gūstot 11 punktus un izcīnot septiņas atlēkušās bumbas.

A grupā Latvijai ir piecas uzvaras sešās cīņās, pa trim panākumiem piecās cīņās guvusi Beļģija un Serbija, bet Slovākija piedzīvojusi sešus zaudējumus un jau noslēgusi atlases ciklu.

Iepriekšējā spēlē latvieši ceturtdien mājās ar rezultātu 66:59 uzveica Serbiju un nodrošināja pirmo vietu kvalifikācijas A grupā. Tikmēr slovāki ar 57:83 mājās atzina Beļģijas pārākumu.

Uz Levici devās desmit spēlētāji, kuri ceturtdien kaldināja uzvaru pār Serbiju, kā arī divi jauni spēlētāji. Rolandu Šmitu un Anžeju Pasečņiku aizstāja Mārcis Šteinbergs un potenciālais debitants Roberts Stumbris.

Gatavojoties 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas mačiem, Latvijas valstsvienība aizvadīja divas pārbaudes spēles pret Lietuvu. Pirmajā mačā Rīgā pārāka bija Latvija, uzvarot ar 70:52, bet otrajā pie panākuma tika lietuvieši, sagraujot Latvijas valstsvienību ar 98:62.

Otrajā posmā A grupas trīs labākās komandas cīnīsies ar B grupas komandām (Grieķiju, Turciju un Lielbritāniju). Pa divām spēlēm notiks augustā, novembrī un 2023.gada februārī. Finālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas no sešām.

12 labākās Eiropas komandas (pa trim no katras otrā posma grupas) iegūs ceļazīmes uz Pasaules kausa finālturnīru, kas 2023.gada septembrī notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās. Komandas, kas pirmajā posmā grupās paliks ceturtajās vietās, piedalīsies 2025.gada Eiropas čempionāta priekškvalifikācijas turnīrā.