Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem. Gruzija - Latvija. Videoapskats 1. puslaiks
Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem. Gruzija - Latvija

Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlē zaudē Gruzijai

Turpinot gatavošanos Eiropas čempionātam, Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība piektdien spraigā duelī Klaipēdā ar 69:73 pārbaudes spēlē zaudēja Gruzijas izlasei, liecina organizatoru informācija. Turnīrā latvieši aizvadīs vēl vienu spēli sestdien.

(papildināts ar Latvijas izlases nākamajiem pretiniekiem)
Latvijai Dairis Bertāns bija rezultatīvākais ar 23 punktiem, bet Kristaps Janičenoks pievienoja 11 punktus. Gruzijai izcēlās Giorgi Šermadini ar 20 punktiem.

Spēlē par trešo vietu pārbaudes turnīrā Latvijas izlases pretinieki sestdien būs poļi, kas tikai ar viena punkta deficītu (58:59) zaudēja mājiniecei Lietuvai. Latvijas spēle sāksies plkst. 16.45, un tiešraidē to varēs redzēt LTV7 un replay.lsm.lv.

Pirmie lielāku pārsvaru iekrāja Latvijas basketbolisti, otrās ceturtdaļas vidū pēc Daira Bertāna trīspunktu metiena panākot 30:20. Savukārt pēc Rolanda Šmita trīspunktu gājiena Latvija nodrošināja jau +12 (33:21), tiesa, nostiprināties vadībā ar divciparu skaitli neizdevās.

Nepilnas piecas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma ar septiņiem punktiem priekšā jau bija gruzīni (51:44). Latvijas basketbolisti pēdējās ceturtdaļas sākumā vēl panāca neizšķirtu un turpinājās līdzvērtīga spēkošanās. Gruzijas izlase pēdējā ceturtdaļā ar ātrām sadarbībām nereti sapina pretinieku aizsardzību un bija pārāka arī ilgi spēlētā pēdējā minūtē.

Pirmajā oficiālajā pārbaudes spēlē gatavošanās ciklā Latvijas izlase jūlija beigās Tamperē uzvarēja Somiju. Vēl četras pārbaudes spēles Latvijas basketbolistiem paredzētas augustā "Arēnā Rīga", kur pirmais mačs būs 11.augustā pret Poliju.

Uz pārbaudes turnīru Lietuvā galvenā trenera Ainara Bagatska vadībā devās 12 no 16 valstsvienības kandidātiem. Dažādu iemeslu dēļ uz Lietuvu neaizbrauca Jānis Strēlnieks, Dāvis Bertāns un Ojārs Siliņš, bet Kristaps Porziņģis ir Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pasākumā Dienvidāfrikā.

Eiropas čempionāts Turcijā risināsies no 31. augusta līdz 17. septembrim. Latvija spēlēs vienā grupā ar olimpiskajiem sudraba medaļniekiem serbiem, mājiniekiem turkiem, kā arī Krievijas, Beļģijas un Lielbritānijas basketbolistiem.