Basketbola izlašu pārbaudes spēle Latvija - Lietuva. Intervija ar Kārli Muižnieku
Basketbola izlašu pārbaudes spēles Latvija - Lietuva. Intervija ar Anžeju Pasečņiku un Rihardu Lomažu

Basketbola izlašu pārbaudes spēles Latvija - Lietuva epizodes

Latvijas basketbola izlase bijušajam kapteinim Blūmam dāvā uzvaru pār Lietuvu

Gatavojoties Pasaules kausa kvalifikācijas cīņām, Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien ar 70:52 uzvarēja Lietuvas valstsvienību pārbaudes spēlē. Zīmīgi notikumi "Arēnā Rīga" risinājās arī ārpus spēles laika, bijušajam ilggadējam valstsvienības kapteinim Jānim Blūmam saņemot pateicības par paveikto.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Rihards Lomažs, bet Andrejs Gražulis pievienoja 13 punktus. Lietuvas izlasē, kas Rīgā ieradās nebūt ne zvaigžņotā sastāvā, ar 13 punktiem izcēlās Igns Brazdeiķis.

Abas komandas pirmajā ceturtdaļā iejutās spēlē, iesaistot pa 10 spēlētājiem. Būtisku pārsvaru neieguva ne mājinieki, ne viesi, un pārtraukumā ar minimālu vadību 16:15 devās Latvijas basketbolisti. Otrā ceturkšņa vidū lietuvieši izmantoja pāris mājinieku kļūdas un izvirzījās vadībā ar +4 (28:24), tomēr centība aizsardzībā palīdzēja Latvijas izlasei ātri atgūties. Spēku samērs palika līdzsvarā arī puslaika izskaņā 31:31.

Pēc pārtraukuma Latvijas izlase spēli atsāka ar lielāku enerģiju, vairākās epizodēs pie groza izceļoties Gražulim. Līdz trešās ceturtdaļas vidum pēc Toma Leimaņa tālmetiena Latvijas pārsvars sasniedza 10 punktu (43:33). Pēdējo ceturtdaļu Latvijas valstsvienība sāka ar septiņu punktu vadību (50:43), bet pāris minūtes vēlāk pēc Artūra Kuruca trīspunktnieka panāca jau +12 (55:43). Lietuvas basketbolistu sadarbība bija pārāk neorganizēta, lai atspēlētos, un mača atlikušajā daļā Latvijas pārsvars jau bija dominējošs.

Saruna ar Anžeju Pasečņiku un Rihardu Lomažu

Anžejs Pasečņiks pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka vēl bija priekšlaicīgi gaidīt labu sniegumu, jo komanda kopā darbojas tikai četras dienas. Tomēr bija svarīgi būt gataviem doties laukumā un cīnīties, lai komanda kļūtu arvien labāka, gatavojoties svarīgajam mača pret Serbiju, paskaidroja Pasečņiks.

Savukārt Lomažs intervijā Latvijas Televīzijā pasmējās, ka laukumā gāja kā zaļumballē un kliboja metienu precizitāte, taču arī viņš uzsvēra, ka svarīgākais ir sagatavoties spēlei pret Serbiju.

Godina Jāni Blūmu

Puslaika pārtraukumā arēnā godināja ilggadējo līdzšinējo Latvijas valstsvienības kapteini Jāni Blūmu, kurš nacionālajā izlasē aizvadīja 170 spēles. Blūmu sveica viņa treneri un bijušie komandas biedri, kā arī Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis. Blūms saņēma LBS Goda zīmi.

Spēlei netika pieteikts viens no Latvijas izlases līderiem Dāvis Bertāns.

Saruna ar Kārli Muižnieku

Basketbola treneris Kārlis Muižnieks sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka abu komandu spēlētāji vasaras sākumā vēl nav labākajā kondīcijā, taču tas neliedz baudīt basketbola svētkus.

Abas valstsvienības vēlreiz tiksies svētdien Šauļos.

Galvenā trenera Lukas Banki vadītā Latvijas izlase gatavojas svarīgai spēlei Pasaules kausa kvalifikācijas grupā pret Serbiju. "Arēnā Rīga" 30.jūnijā paredzētās cīņas iznākums Latvijas basketbolistiem būs svarīgs, lai vairotu izredzes nākamajā atlases kārtā nodrošināt dalību finālturnīrā.

Pirmajā pārbaudes spēlē pret Lietuvu Banki rīcībā vēl nebija "Barcelona" sastāvā par Spānijas vicečempionu kļuvušā uzbrucēja Rolanda Šmita, kurš komandai pievienosies 24.jūnijā.

Pirmo grupu kārtu 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijā latvieši noslēgs 3.jūlijā viesos Slovākijā, taču šīs cīņas iznākums neietekmēs komandas izredzes atlases turpinājumā.