Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem. Latvija - Maķedonija

Pārbaudes spēle basketbolā vīriešiem. Somija - Latvija

Spēles momenti. Somija - Latvija

Latvijas basketbola izlase atkārtoti pārspēj somus pārbaudes spēlē

Latvijas basketbola valstsvienība sestdien Tamperē pārbaudes spēlē pārspēja vietējo Somijas izlasi, liecina organizatoru informācija. Latvijas izlase mačā bija pārāka ar rezultātu 85:81.

Latvijas izlasē rezultatīvākie bija Aigars Šķēle un Žanis Peiners, katrs gūstot 16 punktus. Somu rindās izcēlās Džeralds Lī, kurš guva 21 punktu.

Savainojumu spēlē guva Jānis Bērziņš, par valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska teikto informēja Latvijas Basketbola savienība. Bērziņa trauma ietekmēja spēlētāju rotāciju un līdz ar to arī spēles gaitu, bet basketbolista savainojuma nopietnību varēs izvērtēt tikai pirmdien. "Tad arī lemsim, kādā sastāvā turpināsim darbu," sacīja Bagatskis.

Pirmajā ceturtdaļā Latvijas basketbolisti guva astoņu punktu pārsvaru (24:16), bet līdz puslaika beigām to palielināja vēl par trim punktiem (40:29). Trešajā ceturtdaļā somi spēja gūt 26 punktus, kam Latvijas valstsvienība atbildēja tikai ar 19, samazinot rezultātu starpību līdz četriem punktiem. Izšķirošajā ceturtdaļā Aināra Bagatska vadītā vienība cīnījās līdzīgi ar Somijas izlasi, saglabājot pārsvaru un izcīnot uzvaru mačā.
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau iepriekš tika vēstīts, ka piektdien Latvijas izlase treniņspēlē ar 87:67 pārspēja somus.

Latvijas izlase Somijā spēlēja bez kapteiņa Jāņa Blūma un Kristapa Porziņģa. Plānots, ka pēc atgriešanās no Somijas, izlasei pievienosies Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Jānis Timma, bet augusta sākumā arī Dāvis Bertāns.

Kopumā pirms Eiropas čempionāta Latvijas izlasei paredzētas deviņas pārbaudes spēles. Pirmās pārbaudes spēles savā laukumā plānotas 11. augustā.

Eiropas čempionāts Turcijā norisināsies no 31. augusta līdz 17. septembrim. Latvija turnīrā spēlēs vienā apakšgrupā ar olimpiskajiem sudraba medaļniekiem serbiem, mājiniekiem turkiem, kā arī Krievijas, Beļģijas un Lielbritānijas izlasi.