Latvijas 3x3 izlases basketbolistes: Esam kā māsas, kas viena otrai absolūti uzticas

Latvijas sieviešu 3x3 basketbola izlase septembra sākumā Ungārijā kļuva par Eiropas kausa bronzas medaļniecēm, apliecinot, ka ar mērķtiecīgu darbu ir sasniedzams komandas mērķis nākamgad piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs. Komandas sastāvā ir Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane un Liene Stalidzāne, kuras basketbola laukumā ir gluži kā māsas, kas viena par otru stāv līdz galam.

Stalidzāne mācās Kanādā, bet trīs citas meitenes tiekas treniņos Rīgā. Kūlīte un Eglīte iepriekšējās sezonas spēlēja valsts čempionvienībā "TTT Rīga", Petermane pārstāvēja valsts otro spēcīgāko komandu no Liepājas, bet Stalidzāne pēc vairākām sezonām "Latvijas Universitātē" 2017.gadā sāka studēt Kalgari universitātē.

Latvijas 3x3 basketbolistes bruģē ceļu uz Tokiju
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Medaļas Eiropas kausā nebija nosprausts mērķis, bet galvā vienmēr ir augstākie uzdevumi, Latvijas Radio teica Eglīte. Traumas ierobežoja viņas karjeras iespējas klasiskajā basketbolā, bet pēc vieglākas vasaras piedāvājums spēlēt 3x3 izlasē nācis kā zibens no skaidrām debesīm, un turpinājums izvērtās negaidīts ar Eiropas bronzu. Eglīte ir pateicīga saviem treneriem un vecākiem, kas viņai palīdzēja izaugt par basketbolisti.

Eglīte ir pārliecinājusies, ka 3x3 basketbola komanda ar nopietnu pieeju spēj gūt panākumus Eiropā un var izcīnīt arī ko lielāku.

Savukārt Kūlīte 3x3 basketbolā ir atradusi jaunu motivāciju un jaunas emocijas. 3x3 basketbolu viņa spēlē jau kādus astoņus gadus. Ievai patīk izpausties spēka spēlē, un vasarā 3x3 basketbols palīdz uzturēt fizisko formu. Viņa cenšas komandā uzņemties līderes lomu, jo citas meitenes vairāk ir spēlējušas klasisko basketbolu un var nepamanīt ātrās izspēles.

Petermane basketbolu vairāk ir spēlējusi Latvijā un galvenokārt koncentrējās izglītības iegūšanai. Nonākšanu 3x3 basketbolā viņa izskaidro ar to, ka tikusi pamanīta kā asas spēles piekritēja un allaž gatava cīnīties. Laba fiziskā sagatavotība 3x3 spēlē noteikti palīdz, jo bez tās tiek pieņemti nepareizi lēmumi, uzsvēra Petermane. Arī psiholoģiskā gatavība spēļu intensitātes dēļ ir ļoti nepieciešama.

"Šis sastāvs ir ļoti labs, viena otru pazīstam," teica Petermane. "Es zinu, ka visām meitenēm varu pilnīgi uzticēties, jābūt kā māsām, kas vienmēr stāvēs viena par otru."

Fiziski 3x3 basketbolistes gatavojas katra individuāli, bet treniņos tiek veidota komandas sadarbība. Treniņiem vietu allaž izdodas atrast arī intensīvā dzīves ritumā. Petermane pastāstīja, ka 3x3 basketbola spēlēšanu dzīvē var apvienot ar visu pārējo, arī bērnu audzināšanu.

Mērķis Latvijas 3x3 basketbolistēm ir kvalificēties 2020.gada olimpiskajām spēlēm. Tādēļ ir svarīgi sarīkot Latvijā pēc iespējas vairāk 3x3 basketbola turnīru, jo tas palīdzēs meitenēm ceļā uz Tokiju krāt nepieciešamos reitinga punktus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti