Latvijas 3x3 basketbolisti Pasaules tūres finālposmu sāk ar divām uzvarām

"Rīgas" 3x3 basketbola komanda piektdien Saūda Arābijas pilsētā Džidā izcīnīja uzvaru arī otrajā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Pasaules tūres finālposma apakšgrupu turnīra spēlē, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Olimpiskie čempioni ar rezultātu 20:14 pārspēja ASV vienību "Princeton", izcīnot uzvaru A apakšgrupā.

Ar desmit punktiem rezultatīvākais bija Nauris Miezis, sešus punktus guva Kārlis Pauls Lasmanis, trīs punkti un septiņas atlēkušās bumbas bija Agnim Čavaram, bet vienu punktu pievienoja Edgars Krūmiņš.

Ar precīzu tālmetienu vadībā izvirzījās pretinieki, bet aiz perimetra nekļūdīgs bija arī Miezis - 2:2. Uz nākamo amerikāņu metienu ar tālmetienu atbildēja arī Lasmanis, kurš ieguva vadību ar 4:3. "Princeton" atgriezās vadībā, bet pēc vairākiem nesekmīgiem abu komandu uzbrukumiem Lasmanis realizēja divus "sodiņus" - 6:5.

Pretinieki vēlreiz atguva vadības grožus, bet Miezis ar metienu no tuvas distances izlīdzināja rezultātu. Vēlāk neizšķirtu pēc caurgājiena panāca arī Krūmiņš (8:8), taču amerikāņi ātri atbildēja ar tālmetienu. Lasmanis ar pāris metieniem sadzēsa pretinieku pārsvaru un turpinājumā Mieža divi punkti ļāva iegūt vadību (12:11).

Pēc vairākiem neprecīziem metieniem Čavars iemeta tālmetienu un panāca jau 14:11 rīdzinieku labā. ASV 3x3 basketbolisti vēlāk pietuvojās līdz vienam tālmetienam, tomēr nepanāca latviešus, kuri līdz ar beigu signālu bija vadībā ar 20:14.

Turnīra pirmajā spēlē "Rīga" ar 21:19 pieveica Šveices komandu "Lausanne".

"Rīga" turnīrā spēlē ar olimpiskajiem čempioniem Nauri Miezi, Agni Čavaru, Edgaru Krūmiņu un Kārli Paulu Lasmani ierindā. Latvieši turnīri izsēti ar pirmo numuru, bet šodienas pretiniekiem A grupā ir attiecīgi devītais un astotais numurs.

Ceturtdaļfinālam kvalificēsies apakšgrupu divas labākās komandas. A grupas komandām ceturtdaļfinālā stāsies pretī kāds no C grupas kvartetiem - "Liman" (3), "Šakiai" (6.) vai "Gagarin" (11.).

B grupā spēlē "Ub" (2.), "Jeddah" (7.) un "San Juan" (10.), bet D grupā cīnās "Antwerp" (4.), "Amsterdam" (5.), "Graz" (12.).

2021.gada sezonas laikā Pasaules tūres sacensībās piedalījās 48 komandas un 162 spēlētāji, no kuriem 16 ir olimpisko spēļu dalībnieki.

"Rīga" šogad Pasaules tūrē ir bijusi līdere spēlē izcīnīto punktu skaitā (19,8 punkti) un tiek vērtēta kā šobrīd labākajā formā esošā komanda pasaulē. Pagājušā gada Pasaules tūres finālā "Rīgas" basketbolisti jau uzvarēja.

"Rīga" ar olimpiskajiem čempioniem sastāvā uzvarēja pēdējos divos Pasaules tūres posmos Abū Dabī un Mehiko. Iepriekšējos piecos posmos izdevās iekļūt labāko astoņniekā. Sezonas laikā "Rīgas" sastāvā, aizvietojot kādu no pamatsastāva spēlētājiem, vairākos posmos piedalījās arī Artūrs Strēlnieks un Guntars Strāķis.

Tieši Džidā pērn latvieši uzvarēja tūres finālā, bet par sezonas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Miezis.