Latvijas 3x3 basketbolisti Pasaules kausā grupas kārtu noslēdz ar uzvaru pār Poliju

Latvijas vīriešu 3x3 basketbola izlase piektdien Beļģijā priekšpēdējā spēlē grupas kārtā zaudēja Nīderlandei, bet dienas noslēgumā uzveica poļus un iekļuva Pasaules kausa astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas uzvaru pār Poliju)
Dienas pirmajā spēlē latvieši 19:21 zaudēja Nīderlandes valstsvienībai, ciešot pirmo neveiksmi Pasaules kausa grupas kārtā. Kārlis Pauls Lasmanis ar astoņiem punktiem bija rezultatīvākais Latvijas komandā, savukārt septiņus punktus pievienoja Nauris Miezis, kurš izcīnīja arī divas atlēkušās bumbas.

Latvieši šķietami bija tuvu panākumam, jo spēlē bija vadībā ar 15:8, taču pēdējās minūtēs nespēja nobremzēt Nīderlandes izlases aktivitāti uzbrukumā.

Savukārt spēlē pret Poliju latvieši bija pārliecinoši pārāki ar 22:9, ar ko gan nepietika, lai iegūtu pirmo vietu grupā un uzreiz tiktu ceturtdaļfinālā.

Lasmanis spēlē pret poļiem bija rezultatīvākais Latvijas izlasē, nodrošinot astoņus punktus, bet Mieža rēķinā bija septiņi punkti.

Miezis pēc pēdējās spēles grupas kārtā intervijā organizatoriem paskaidroja, ka komanda pret Nīderlandi slikti nospēlēja aizsardzībā, bet mačs pret Poliju parādīja, uz ko latvieši ir spējīgi.

Pirmajās divās spēlēs grupā Latvijas izlase pārliecinoši uzveica Ķīnu un Japānu. Arī Nīderlandes izlase grupas kārtu sāka ar divām uzvarām, bet uzvara pār latviešiem viņiem nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā.

Grupas uzvarētāji uzreiz kvalificējās ceturtdaļfinālam, savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji izslēgšanas turnīru sāks astotdaļfinālā.

Latvijas 3x3 basketbola izlase ir apņēmusies izcīnīt komandas trofeju klāstā vienīgo iztrūkstošo lielo balvu. Pasaules kausa izcīņā Latviju pārstāv Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Artūrs Strēlnieks.

Pasaules kausa ieguvēji Antverpenē kļūs zināmi svētdien, 26. jūnijā.