Latvijas 3x3 basketbolistes izcīna Eiropas kausa bronzas medaļas

Latvijas sieviešu 3x3 basketbola izlase, kuras sastāvā ir Baiba Eglīte, Ieva Kūlīte, Kristīna Petermane un Liene Stalidzāne, svētdien Ungārijā izcīnīja Eiropas kausa bronzas medaļas.

Latvijas sieviešu kvartets, kas čempionātā izlikts ar 14.numuru, bronzas mačā ar rezultātu 17:13 pārspēja Nīderlandi, kurai turnīrā bija sestais numurs.

Bronzas mačā rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Kūlīte, kura guva 11 punktus.

Pēc Petermanes tālmetiena latvietes bija panākušas 7:5, taču pretinieces atspēlējās un atgriezās vadībā, taču Kūlītes veiksmīgā cīņa zem groza ļāva turēties līdzās rezultātā. Tieši Kūlīte 80 sekundes pirms mača beigām realizēja divus soda metienus un panāca 14:11.

Pusminūti vēlāk Eglīte no groza apakšas panāca jau četru punktu pārsvaru. Pretinieces ātri vienu punktu atguva, bet nākamo grozu iemeta vien septiņas sekundes pirms mača beigām. Turklāt nīderlandietes pārkāpa noteikumus, Kūlītei pēdējā sekundē iemetot vēl divus "sodiņus" - 17:13.

Vēlāk finālā par Eiropas čempionēm tika kronētas Francijas 3x3 basketbolistes, kuras ar 14:12 pārspēja Spāniju.

Jau ziņots, ka pirms tam viņas ceturtdaļfinālā ar 16:14 pārspēja ukrainietes, kurām bija piektais numurs, bet pusfinālā ar ar 8:21 piekāpās Francija, kurai meistarsacīkstēs ir trešais numurs.

Latvietes apakšgrupā pirmajā mačā ar 13:11 pieveica Rumānijas izlasi, bet otrajā ar 16:17 zaudēja Baltkrievijai.

Latvijas sieviešu izlase jūnijā Pasaules kausa izcīņā četrās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru un ierindojās 15.vietā. Eiropas čempionātā latvietes startēja otro reizi, iepriekš 2014.gadā tika gūta 16.vieta.

Tikmēr smagu neveiksmi piedzīvoja planētas otra spēcīgākā vīru komanda, kurā spēlē Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis.

Čempionātā ar piekto numuru izliktie latvieši pirmajā mačā pagarinājumā negaidīti ar 16:18 zaudēja Austrijas vienībai, kas tabulā izlikta ar 33.numuru.

Grupas otrajā spēlē ar sesto numuru izliktā Lietuva pārspēja Austriju ar 22:18, tāpēc latviešiem, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, vajadzēja uzveikt Lietuvas komandu, gūstot vismaz 22 punktus. Sarežģīto uzdevumu izpildīt neizdevās, jo tika piedzīvots zaudējums ar 14:22. Pēc diviem medaļu gadiem šoreiz Latvijas izlasei Eiropas čempionātā tikai desmitā vieta.

Par čempioniem tika kronēti Serbijas strītbolisti, kuri finālā ar 21:18 uzvarēja Franciju, bet bronzas duelī Lietuva ar tādu pašu rezultātu guva virsroku pār Spāniju.

Vīriešu turnīrā Latviju pārstāvēja 2017.gada Eiropas čempioni, 2018.gada vicečempioni un 2019. gada Pasaules kausa izcīņas vicečempioni. Nedēļas sākumā turpat Debrecenā notika Pasaules tūres turnīrs, kurā zem "Riga Ghetto Basket" karoga startējusī komanda izcīnīja otro vietu un nosargāja otro vietu arī Pasaules tūres kopvērtējumā.