Latvijai zaudējums pārbaudes spēlē Horvātijā; Bagatskis neapmierināts

Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Latvijas valstsvienība svētdien pārbaudes spēlē Dubrovnikā ar 66:81 zaudēja mājiniekiem Horvātijas basketbolistiem pārbaudes spēlē, informēja Latvijas Basketbola savienība (LBS). Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc neveiksmes bija neapmierināts ar nepietiekamo asumu komandas darbībā. Abas izlases pirmdien tiksies atkārtoti.

Latvijai rezultatīvākais bija 14 punktus guvušais Dairis Bertāns, savukārt Horvātijai pa 17 punktiem nodrošināja Ante Tomičs un Bojans Bogdanovičs.

Mājinieki veiksmīgā spēles sākumā panāca 19:7, toties Latvijas izlase atbildēja ar 16:2 atrāvienu, kas otrajā ceturtdaļā ļāva uz brīdi pārņemt vadību. Taču puslaika beigās laukuma saimnieki atkal bija priekšā ar astoņiem punktiem (40:32). Viesi lielākoties uzbruka no tālākas distances, un nebija pietiekami precīzi, lai mājinieku pārsvars būtiski saruktu.

Bagatskis neveiksmīgo spēles sākumu nosauca par komandai jau izveidojušos tradīciju. Komanda pamodusies pēc nonākšanas zaudētājos ar 10:21, kad sakārtoja gan aizsardzību, gan uzbrukumu un otrajā ceturtdaļā jau kontrolēja spēles gaitu. Taču puslaika beigas Bagatskis atzina par izgāztām, un horvāti par katru kļūdu nežēlīgi sodījuši.

"Trūka asuma, agresivitātes," Bagatski citēja LBS. "Tendence ir pamanīta un cenšamies kaut ko mainīt, taču pagaidām bez panākumiem. Šoreiz kaut kāds skaidrojums varēja būt ilgais un nogurdinošais ceļojums. Taču šādās grūtībās rūdās gan spēlētāji, gan komanda," sacīja Bagatskis.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase vairākkārt samazinājusi rezultāta starpību, tomēr pretiniekus vairs nepanāca. Vēl divas minūtes pirms spēles beigām bija sešu punktu starpība, taču atkal sekoja neveiksmīga galotne.

"Pagari normālas spēles fragmenti, un īsi krīzes brīži, kas izmaksā ļoti dārgi," Latvijas basketbolistu veikumu izvērtēja Bagatskis. "Iespējams, tieši šādā veidā krājas pieredze, kas kādreiz dos pozitīvu efektu. Ir pretenzijas par spēli uzbrukumā, kur lielais trīspunktnieku skaits norāda uz tieksmi meklēt vieglākos ceļus. Diemžēl pievīla precizitāte," atzina treneris.

Bagatskis uzsvēra, ka spēlēja visi divpadsmit pieteiktie basketbolisti, un nākamajā spēlē pirmdien tiks gūta jauna noderīga pieredze. Spēlei nebija pieteikts Kristaps Janičenoks, bet pirmdien malā paliks kāds cits spēlētājs.

Latvijas un Horvātijas izlases gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram, kas 4.septembrī sāksies Slovēnijā. Pēc atgriešanās no Horvātijas Latvijas basketbolistiem vēl atliks divas pārbaudes spēles pret Somiju.