Latvijas basketbolistes uzvar serbietes un iekļūst Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas sieviešu basketbola izlase otrdien Prāgā notiekošajā Eiropas čempionāta astotdaļfināla spēlē, līdz pat pašām beigām noturot intrigu,  ar 75:70 uzvarēja spēcīgo 2015. gada Eiropas čempioni Serbijas izlasi, tādējādi iekļūstot Eiropas labāko astoņniekā, liecina organizatoru informācija. Jau pašā spēles iesākumā laukumu pameta viena no komandas līderēm Elīna Babkina.

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlases rindās bija Kristīne Vītola, kura guva 19 punktus, bet Anetes Šteinbergas rēķinā 18 punkti un 11 atlēkušās bumbas, kā arī četras rezultatīvas piespēles un tikpat pārtvertas bumbas.

Spēles iesākumā iniciatīva piederēja Latvijas izlasei, ātri vien punktu starpību palielinot līdz divciparu skaitlim.

Pamatsastāvā izgāja arī iepriekšējā spēlē cirkšņa savainojumu guvusī saspēles vadītāja Elīna Babkina. Taču jau pēc īsa brīža, saprotot, ka nevar spēli turpināt, spēlētāja pameta laukumu.

Otrajā ceturtdaļā latvietes strauji sadeldēja pārsvaru un pirmo puslaiku noslēdza ar rezultātu 34:32.

Trešā ceturtdaļa jau pagāja līdzvērtīgā cīņā, vismaz punktu izteiksmē, cīnoties punktu punktā, tomēr neļaujot Serbijai noslēgt šo spēles nogriezni, esot vadībā.

Ceturto ceturtdaļu latvietes iesāka gana intensīvi un jau pēc četrām minūtēm spēja izcīnīt desmit punktu pārsvaru. Taču pārsvars ātri vien tika sadeldēts, ļaujot Serbijai strauji pietuvoties, uzturot intrigu līdz pat spēles beigām.

Līdz ar to izlase ir iekļuvusi ceturtdaļfinālā, kur jau ceturtdien pretim stāsies spēcīgā Spānijas izlase.

Jāatgādina, ka Latvijas sieviešu basketbola izlase apakšgrupu turnīra trijās spēlēs guva vienu uzvaru un izcīnīja trešo vietu. Pirmdien basketbolistes piedzīvoja sāpīgu zaudējumu, ar 58:62 piekāpjoties Beļģijas valstsvienībai.

Savukārt Serbijas izlase turnīru sāka ar zaudējumu Grieķijai, pēc tam sekoja zaudējums Francijai, bet izšķirošajā spēlē tika gūta uzvara pār Slovēniju. Līdz ar to serbietes savā apakšgrupā ieņēma otro vietu.