Latvija ar uzvaru sāk Eiropas čempionāta finālturnīru

Latvijas basketbolisti trešdien Slovēnijā ar 86:75 uzvarēja Bosnijas un Hercegovinas izlase pirmajā spēlē Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīrā, liecina rīkotāju informācija. Grupas turnīrā Latvijas valstsvienībai jāaizvada vēl četras spēles un jācīnās par tikšanu nākamajā kārtā.

Uzvarētājiem ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Rolands Freimanis, 13 punktus iekrāja Rihards Kuksiks, bet Kristaps Janičenoks nodrošināja 12 punktus. Bosnijas un Hercegovinas līderu Nihada Djedoviča 19 punkti un Mirzas Teletoviča 18 punkti nepalīdzēja viņu pārstāvētajai komandai izvairīties no zaudējuma.

Pirmo puslaiku Latvijas izlase pabeidza ar 10 punktu pārsvaru (43:33), tomēr cīņas turpinājums izvērtās spraigāks. Lai gan Latvijas valstsvienība arvien turējās vadībā, dažu punktu pārsvars cerības uz panākumu saglabāja arī pretiniekiem. Izšķirošo pavērsienu Latvijas izlase paveica līdz pēdējās ceturtdaļas vidum, kad nostiprinājās vadībā ar vairāk nekā 10 punktiem.

Cīņas pirmajā pusē Latvijas izlases līderis bija Freimanis, puslaikā gūstot 20 punktu. Bosnijas/Hercegovinas izlase bieži uzbruka no trīspunktu metienu līnijas, taču lielākoties neprecīzi. Latvijas basketbolisti abpusējām kļūdām bagātā puslaikā lielākoties bija vadībā, taču pirmo ceturtdaļu pabeidza neizšķirti 20:20. Otrajā ceturtdaļā uzbrukumā dominēja Freimanis, kurš veicināja Latvijas izvirzīšanos vadībā ar 28:21, kā arī teicami aizvadītās puslaika beigās guva pēdējos astoņus punktus un nodrošināja 43:33.

Bosnijas izlase ātri atguvās trešajā ceturtdaļā, kad pietuvojās līdz 43:46. Tomēr divi Daira Bertāna trīspunktu metieni palīdzēja Latvijas basketbolistiem noturēties drošākā vadībā. Lai gan Bosnijas izlasē iespēlējās Teletovičs, Latvijai uzbrukumos pirms pēdējā pārtraukuma rezultatīvs bija Kuksiks, un tika nosargāts piecu punktu pārsvars (62:57).

Latvijas basketbolisti rezultatīvi aizvadīja pēdējās ceturtdaļas sākumu, un tās vidū jau bija līderi ar 13 punktu pārsvaru (74:61). Bosnieši epizodiski rezultāta starpību sadeldēja, taču nespēja lauzt cīņas gaitu, bieži zaudējot cīņā par atlēkušajām bumbām, kā arī nespējot apturēt Latvijas uzbrukumus.

Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlase ceturtdien tiksies ar Melnkalni, piektdien spēlēs pret Lietuvu, svētdien cīnīsies pret Serbiju, savukārt grupu turnīru pabeigs pirmdien pret Maķedoniju. Grupas trīs spēcīgākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur cīnīsies par vietu ceturtdaļfinālā.

EČ finālturnīrā spēlē 24 komandas, kas pirmajā posmā sadalītas četrās grupās. Pirmajā posmā A grupā Ļubļanā spēlē Francija, Ukraina, Lielbritānija, Vācija, Izraēla un Beļģija, C grupā Celjē - Spānija, Slovēnija, Polija, Horvātija, Čehija un Gruzija, bet D grupā Koperā - Grieķija, Krievija, Itālija, Somija, Turcija un Zviedrija. Otrajā posmā E sešinieku veidos A un B grupu komandas, savukārt F sešinieku - C un D grupu vienības.

Čempionāta noslēgumā sešas komandas iegūs tiesības 2014. gadā startēt Pasaules kausa izcīņā. Ja sešiniekā būs rīkotāji spāņi, ceļazīmi saņems arī septītās vietas īpašnieki.