Latvija ar uzvaru pār spāņiem ieņem pirmo vietu U-20 EČ grupā

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase piektdien Tallinā ar 75:67 pārspēja Spānijas vienaudžus un nodrošināja pirmo vietu grupā Eiropas čempionātā (EČ), informēja rīkotāji. Latvijas basketbolisti pirmo grupu kārtu pabeidza ar četrām uzvarām četrās spēlēs.

Cīņā pret spāņiem rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Kaspars Vecvagars, savukārt 16 punktus iekrāja Ingus Jakovičs. Spānijai ar 16 punktu guvumu izcēlās Daniels Diess.

Līdz savstarpējai spēlei Latvijas un Spānijas basketbolisti visās cīņās C grupā bija uzvarējuši. Pēc pirmā puslaika ar divu punktu pārsvaru laukumā atgriezās Spānija (40:38), taču Latvijas izlase pretinieku izredzes uz uzvaru izkliedēja trešajā ceturtdaļā, un pēdējā pārtraukumā jau bija vadībā ar 58:45. Pārsvaru Latvijas izlase noturēja, galotnē neļaujot spāņiem panākt lūzumu.

Otrajā grupu kārtā Latvijas izlase cīņā par vietu ceturtdaļfinālā spēlēs pret trim labākajām komandām no D grupas, kur startēja Slovēnija, Itālija, Francija, Čehija un Igaunija. Otrajā grupu kārtā iekļūs pa trim labākajām četru grupu komandām, bet divas vājākās izlases spēlēs par palikšanu A divīzijā. Iepriekš grupā Latvijas izlase uzvarēja arī Izraēlu, Krieviju un Bulgāriju.

Pirmā grupu kārta beigsies sestdien, kad Latvijas izlasei paredzēta brīvdiena.