Latviešu NBA duelī Kuruca «Nets» saspringtā mačā pieveic Pasečņika «Wizards»; Porzinģis zaudē

Nacionālas Basketbola asociācijas (NBA) "burbulī" pirmo uzvaru svētdien izcīnīja Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" vienība, kas basketbola trillerī ar 118:110 pieveica Anžeja Pasečņika pārstāvēto Vašingtonas "Wizards". Tikmēr citā spēlē Kristaps Porziņģis sameta 30 punktus, tomēr viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 117:115 piekāpās Fīniksas "Suns", vēsta NBA informācija.

(papildināts ar Porziņģa mača rezultātu)

Kurucs spēlēja teju 17 minūtēs (16:52) un atzīmējās ar diviem punktiem, trim izcīnītām bumbām zem groziem un četrām rezultatīvām piespēlēm. Viņš izpildīja četrus metienus no spēles, tomēr neviens no tiem mērķi nesasniedza. Abi soda metieni bija precīzi. Latvietim esot uz parketa, "Nets" guva par 11 punktiem vairāk nekā ielaida.

Savukārt Pasečņiks spēlēja trīs minūtes un 44 sekundes, kurās guva divus punktus. Latvietis realizēja savu vienīgo spēles metienu. Viņam esot laukumā, "Wizards" guva par četriem punktiem vairāk nekā ielaida.

Pasečņiks laukumā pirmo reizi devās trešās ceturtdaļas otrajā pusē. Drīz pēc viņa laukumā atgriezās arī Kurucs, un abi latvieši spēlēja viens pret otru groza apakšā.

Maču labāk iesāka "Wizards", tomēr turpinājumā vadību pārņēma uz papīra esošie mājinieki "Nets". Pirms puslaika pārtraukuma galvaspilsētas vienībai izdevās atstatumu sadeldēt, mača vidus nogrieznī tablo vēstot līdzsvaru 54:54. Trešā ceturdaļa aizritēja sīvi, nevienas komandas pārsvaram ne brīdi nepārsniedzot piecus punktus. Pēdējo ceturksni labāk iesāka "Nets", kas ātri no iedzinējiem nokļuva vadībā ar piecu punktu pārsvaru, taču Vašingtonas vienība prata vadības grožus atgūt. Izšķirošo izrāvienu Bruklinas klubs veica ceturtdaļas vidū.

Sezonas kopvērtējumā "Nets" ieņem astoto vietu NBA Austrumu konferencē ar 31 uzvaru 66 spēlēs. Par vienu uzvaru vairāk 67 spēlēs ir priekšā esošajai Orlando "Magic". Savukārt "Wizards" 66 spēles uzvarējuši 24 reizes, kas dod 9. vietu NBA austrumos.

"Wizards" komandu pārstāv arī Dāvis Bertāns, bet jau iepriekš ziņots, ka rūjienietis nolēmis atlikušajā sezonā nespēlēt.

Savukārt citā spēlē Porziņģa pārstāvētā "Mavericks" nenoturēja pirmajā puslaikā iekrāto 13 punktu pārsvaru. Spēles izskaņā Porziņģim bija iespējā gūt komandai uzvaru, tomēr viņa tālmetiens četras sekundes pirms spēles beigām lidoja grozam secen.

Liepājnieks spēlēja 36 minūtes un 34 sekundes, kurās sameta 30 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, atdeva rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu pretinieku bumbu un bloķēja četrus pretinieku metienus.

Porziņģa spēles spilgtākie momenti

Luka Dončičs Dalasas kontam pievienoja 40 punktus.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 40 uzvarām un 29 zaudējumiem ieņem septīto vietu NBA Rietumu konferencē.

Orlando esošajā izklaides parkā sezonu turpina 22 vienības, no kurām 16 iekļūs izslēgšanas turnīrā.