Latiševs: Esmu piemērs, ka ar darbu jebkurš var tiesāt olimpiskajās spēlēs

Oļegs Latiševs Riodežaneiro ir vienīgais Baltijas pārstāvis basketbola tiesnešu vidū, un Latvijas Radio viņš pauda pārliecību, ka jebkurš soģis neatkarīgi no paša pārstāvētās valsts lieluma var iegūt tiesības vadīt olimpiskā turnīra spēles, ja vien mērķtiecīgi iegulda lielu darbu.

Latiševs piektdien vadīja arī olimpisko pusfinālu, kurā Serbijas izlase pārliecinoši pieveica Austrāliju, tomēr tiesnesis atzina, ka neskaita spēles, kurās bijis laukumā. Rio basketbola turnīrā bija daudz labu spēļu, atzina Latiševs, kuram pašam šoreiz uztic vairāk atbildīgāku spēļu vīriešu turnīrā nekā pirms četriem gadiem olimpiskajā Londonā. 

Aizvadītās spēles Latiševs neskaita un nereti tās pat neatceras, bet atmiņā Rio viņam palikusi ASV un Francijas mačs, kurā bija liels rezultāts, taču abas komandas šķīra tikai daži punkti. Rio viņš ir vadījis tikai vienu spēli sieviešu turnīrā.

"Tas ir liels gods būt otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas. Tas parāda ceļu, ka jebkurš ar pietiekami lielu darbu var tikt tiesāt olimpiskajās spēlēs," sacīja Latiševs.

Rio Latiševs ieradās jau laicīgi - 10 dienu pirms olimpisko spēļu sākuma, jo piedalījās sagatavošanas nometnē ārpus Rio. Viņš vēl nezina, vai tiesās arī kādu spēli par medaļām. Pēc katras spēles stundu tiek izanalizēta katra tiesneša svilpe, un soģi ir pakļauti nepārtrauktam vērtējumam. 

Latiševam ir žēl, ka latvieši Rio vēl ir bez medaļām, tomēr viņš uzsvēra, ka visi ir cīnījušies, bet sports ir nežēlīgs. 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti