Kurucam liels spēles laiks, «Nets» ar varenu atspēlēšanos uzvar «Celtics»; Bertāns zaudē

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs otrdien mača pamatlaika izskaņā ar pārtvertu bumbu palīdzēja Bruklinas „Nets” pamatlaika pēdējās desmit sekundēs viesos atspēlēt piecu punktu deficītu, kam sekoja uzvara papildlaikā pār spēcīgo Bostonas „Celtics” ar 129:120. Savukārt citā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas „Wizards” ar 126:133 piekāpās Sakramento „Kings”, liecina organizatoru informācija.

Kurucs spēlē iesaistījās pēc maiņas un spēlēja 21 minūti un 31 sekundi. Šajā laikā viņš tika pie pieciem punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām, vienas rezultatīvas piespēles un pārtvertas bumbas, kas ļāva „Nets” sasniegt papildlaiku. Kurucs realizēja divus no trim divpunktu metieniem, taču no tālās distances bija nesekmīgs trīs mēģinājumos. Viņš realizēja savu vienīgo soda metienu. Kurucam esot laukumā, „Nets” guva par 25 punktiem vairāk, nekā ielaida.

Pēdējā ceturtdaļā „Nets” guva 51 punktu, kas ir visu laiku labākais rezultāts komandas vēsturē.

Teju visas spēles garumā vadības groži piederēja mājiniekiem. Vēl 10,4 sekundes pirms pamatlaika beigām „Celtics” bija vadībā ar 118:113, taču ātrs uzbrukums ļāva deficītu samazināt līdz trim punktiem. Pēc auta izspēlēs cīņā par bumbu metās Kurucs, kurš spēja ieķerties pretinieka bumbā, tiesnesim pēc mirkļa fiksējot strīdus bumbu. Cīņā par to augstāk lēca Kurucs, sagādājot komandai iespēju veikt pēdējo uzbrukumu. Izspēlējot autu 1,4 sekundes pirms pamatlaika beigām, bumbu uz trīspunktu metienu līnijas saņēma Keriss Leverts, pret kuru tika pārkāpti noteikumi metiena brīdī. Pēc šīs neapdomīgās piezīmes „Nets” spēlētājam roka nenodrebēja un viņš realizēja visus trīs metienus, spēli novedot līdz pagarinājumam.

Rezultatīvākais „Nets”  rindās ar 51 punktu bija Leverts.

Bruklinas vienībai šī bija pirmā uzvara pēdējās piecās spēlēs.

Tikmēr Bertāns spēlēja teju 29 minūtes (28:52), kuru laikā sameta 18 punktus. Rūjienietis atzīmējās arī ar septiņām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli un vienu pārtvertu bumbu. Bertāns trāpīja sešus tālmetienus no kopumā izmestā duča. No tuvākas distances viņš bija neprecīzs vienīgajā metienā.

Pēc ilgāka laika laukumā varēja manīt arī Anžeju Pasečņiku, kurš sešās minūtēs (6:09) atzīmējās ar bloku.

Kopvērtējuma tabulā „Nets” pašlaik atrodama NBA Austrumu konferences septītajā vietā. Komanda 60 spēlēs uzvarējusi 27 reizes. Tikmēr „Wizards” ir divas pozīcijas zemāk ar 22 uzvarām.

Nākamo spēli „Nets” aizvadīs vēlāk trešdien, kad uzņems Memfisas „Grizzlies”. Savukārt „Wizards” viesosies pie Portlendas „Trail Blazers”.