Kristaps Valters kļūst par basketbola kluba «Valmiera/ORDO» galveno treneri

"Valmiera/ORDO" vienojās ar bijušo Latvijas izlases basketbolistu Kristapu Valteru, kurš kļuva par komandas galveno treneri, piektdien informēja klubs. Puses vienojās par sadarbību uz nākamajām trim sezonām.

"Valmiera/ORDO" ģenerālmenedžeris Ojārs Melderis pastāstīja, ka kluba vadības redzeslokā bija vairāki latviešu speciālisti, bet beigu beigās izšķiršanās bija par labu Kristapa Valtera kandidatūrai. Melderis Valteru raksturoja kā jaunu un ambiciozu treneri, kurš kā saspēles vadītājs karjerā ir spēlējis spēcīgāko Eiropas līgu klubos, tai skaitā pie Eiropas augstākā līmeņa treneriem.

"Tāpēc ceram, ka šīs iegūtās zināšanas viņš spēs pārnest arī uz savu treneru karjeru un nodot, pirmkārt, jau mūsu vietējiem jaunajiem spēlētājiem, kuriem nākamajā 2017./2018. gada sezonā paredzēta nozīmīga loma komandas panākumos," pauda Melderis.

Savukārt Kristaps Valters atzina, ka galvenā trenera amats ir liels izaicinājums gan viņam, gan klubam. "Esmu gatavs virzīt savu komandu uz priekšu un strādāt ar pilnu atdevi, lai sasniegtu kluba uzstādītos mērķus," Valteru citēja Valmieras kluba mājaslapā.

Kristaps Valters 35 gadu vecumā nolēma beigt profesionāla basketbolista karjeru un koncentrēties trenera darbam. Jau iepriekšējās divas sezonas viņš paralēli strādāja kā jauno basketbolistu individuālais treneris.

Kristaps Valters profesionāla basketbolista karjeru sāka 15 gadu vecumā, pārstāvot sava tēva Valda Valtera vadīto "Brocēni/LMT". Vēlāk viņš Eiropā vairāk nekā desmit sezonas aizvadīja dažādos Vācijas, Grieķijas, Itālijas, Krievijas, Spānijas un Turcijas augstāko līgu klubos. Latvijas valstsvienībā Kristaps piedalījās četros Eiropas čempionātu finālturnīros un izlasē ir aizvadījis 87 spēles.

Pēc 2009.gada Eiropas čempionāta Kristaps Valters nacionālajā izlasē vairs nespēlēja, turklāt bija viņš bija viens no vairākiem spēlētājiem, kurus atstādināja no dalības izlasē par komandas iekšējā režīma neievērošanu. Kristaps Valters saņēma Latvijas Basketbola savienības (LBS) noteikto bargāko sodu - trīs gadu diskvalifikāciju.

„Valmiera/ORDO” gatavoties 2017./2018. gada sezonai sāks augusta pirmajās dienās. Klubam ir spēkā esoši līgumi ar centra spēlētāju Viktoru Iļjinu,  kā arī daudziem U-16 un U-18 Latvijas izlašu kandidātiem – Ojāru Bērziņu, Dāvidu Vīksni, Edgaru Kaufmani, Raineru Kalniņu, Ņikitu Zadvorniju un Danielu Gersonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti