«Krastu mačā» otro gadu tiks vērsta uzmanība drošībai ūdenī un tā tuvumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Otro gadu pēc kārtas tradicionālais diennakts basketbola turnīrs "Krastu mačs" paies bērnu drošības uz ūdeņiem un to tuvumā izglītošanas zīmē, laukumā atgriezīsies ratiņbasketbolisti, un pirmoreiz spēlēs mediķi, pirmdien notikušajā preses konferencē atklāja sacensību organizatori.

Šis būs otrais turnīra norises gads, kad tiks vākti līdzekļi bērnu izglītošanai par drošību uz ūdens un tā tuvumā. Katrs punkts, kas tiks gūts 2020.gada "Krastu mača" basketbola spēlēs, tāpat kā gadu iepriekš tiks pārvērsts divos eiro un tiks izlietots sabiedrības izglītojošā kampaņā par drošību uz rūdens un pie tā. Tāpat turnīra norises laikā darbosies ziedojuma tālrunis, vēsta organizatori.

"Noslīkušo cilvēkus skaits Latvijā ik gadu ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā. Lai mazinātu "melno statistiku", sabiedrībā, it īpaši bērnos, ir jāvairo izpratne par drošību pie ūdens. Peldētprasme ir dzīvību saglabājoša prasme, un tā apvienojama arī ar atbildīgu rīcību. Katra iniciatīva, kas vērsta uz līdzcilvēku izglītošanu, ir apsveicama, un esam pārliecināti - rezultātā glābs dzīvības," norāda biedrības "Peldēt droši" dibinātāja un vadītāja Zane Gemze.

"Atbalstām "Krastu maču" jau vairākus gadus un esam gandarīti, ka varam kopīgi ne tikai veicināt veselīgu dzīvesveidu, bet pielikt roku arī Latvijā sasāpējušas problēmas risināšanā," skaidro Apdrošināšanas sabiedrības "BALTA" Atlīdzību direktors un valdes loceklis Ingus Savickis.

"Diemžēl statistika par nelaimēm uz ūdens ir skaudra. Ja pērn Latvijā ūdenstilpnes paņēma 96 cilvēku dzīvības, tad šobrīd noslīkuši jau 77 cilvēki, un gads vēl ir tikai pusē. Arī BALTA pieredze rāda, ka situācija gadu no gada neuzlabojas, un nereti nelaimes cēlonis ir tieši pārdroša vai neapdomīga rīcība uz ūdens. Peldētprasme ir būtiska, bet tikpat svarīga ir atbildīga izturēšanās uz ūdens. Tādēļ jo īpaši atbalstām šī gada mērķi - īstenot tieši informatīvu, izglītojošu kampaņu," piebilst Savickis.

48 Daugavas labā un kreisā krasta komandas, kas piedalīsies mačā, pirmdien tika noskaidrotas Daugavas vidū uz AB dambja. Šogad turnīrā atgriezīsies arī ratiņbasketbols, bet īpaši sīvas cīņas gaidāmas, spēkiem mērojoties aktieru un mūziķu, politiķu, kā arī mediķu komandām.

Šī būs pirmā reize, kad turnīra ietvaros laukumā cīkstēsies mediķi. Aci pret aci basketbola laukumā tiksies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Rīgas Otrās slimnīcas basketbolisti.

Ikgadējie basketbola svētki - diennakts basketbola turnīrs - notiks 15. un 16.augustā Rīgas svētku un ostas 820.gadadienas ietvaros. Koronavīrusa epidēmijas laikā līdzjutēji un sporta entuziasti tiks aicināti spēles vērot un līdzi just nevis klātienē, bet gan televīzijas ekrānos - tiešraidēs LTV7 un interneta portālā "Lsm.lv". Tomēr arī klātienē dalībniekus uzmundrinās "Krastu mača" vadītāji - Renārs Zeltiņš, Raimonds Zeps, Andris Bulis un Sandis Miltovičs.

"Krastu mača" idejas autors ir basketbola kluba "VEF Rīga" valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups, bet turnīra oficiālā krekla dizains, kā ierasts, ir mākslinieka Kristiana Brektes rokās.

Šogad mākslinieks par turnīra centrālo tēlu izvēlējies sporta aizbildni - Svēto Sebastianu, kurš, kā vēsta leģenda, ar aizlūgumu palīdzību savulaik Romā palīdzējis uzveikt mēri. Kā skaidro "Krastu mačs" organizatori, šādi mākslinieks tēlaini ataino turnīra norises laiku - 2020.gadu, kad visā pasaulē noris cīņa ar Covid-19.

Pagājušogad Labais krasts uzvarēja Kreiso krastu ar rezultātu 1158:1143. Desmit turnīra pastāvēšanas gados kopvērtējuma rezultāts ir neizšķirts - 5:5. Uzvarējusī komanda savā īpašumā uz gadu iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti