Komanda «Rīga» pirmajā posmā 3x3 basketbola Pasaules tūrē zaudē cīņā par pusfinālu

Nepilnā sastāvā spēlējusī Latvijas 3x3 basketbola komanda "Rīga" svētdien Japānā Pasaules tūres pirmajā posmā ceturtdaļfinālā ar 12:16 piekāpās Beļģijas "Antwerp" un netika četru spēcīgāko komandu vidū, liecina rīkotāju informācija.

Japānā spēlēja Nauris Miezis, Agnis Čavars un Artūrs Strēlnieks. No Tokijas olimpiskā zelta kvarteta iztrūka savainotā Edgara Krūmiņa un Kārļa Paula Lasmaņa, kurš gatavojas 3x3 profesionālās līgas ''Big 3'' draftam 26. maijā. Vienu vakanci sastāvā aizpildīja Strēlnieks, bet ilgi kārtojamo formalitāšu dēļ vēl vienam spēlētājam komanda nepaspēja nodrošināt Japānas vīzu.

Latvijas komanda vēl cerēja, ka organizatori ļaus uz Japānu nedoties, tomēr tas nenotika.

Lai arī Latvijas trijotnei Uconomijas pilsētā nācās spēlēt bez maiņām, bez uzvaras komanda nepalika. Rīkotāju īpašā ielūguma izmantošana ļāva Japānas posmā nespēlēt kvalifikācijā, bet pirmajā spēlē grupas kārtā tika uzveikti mājinieki "Tokyo" (21:11). Zaudējums spraigā nākamajā spēlē pret Nīderlandes "Amsterdam" (19:21) neliedza tikt ceturtdaļfinālā.

Turnīra finālā Serbijas kvartets "Ub" ar 22:16 pieveica ASV komandu "Princeton". "Rīga" posma noslēgumā tika ierindota 7.vietā.

Komanda ''Rīga'' ir Latvijas 3x3 basketbola vienīgā, kas sacenšas Pasaules tūrē un citos augsta līmeņa turnīros.