«Jūrmala/Fēnikss» vienīgais no Latvijas klubiem netiek BBL izslēgšanas spēlēs

Noslēdzoties Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārās sezonas spēlēm, "Jūrmala"/"Fēnikss" trešdien kā vienīgais no Latvijas klubiem neiekļuva izslēgšanas spēļu turnīrā, sev izšķirošā mačā izbraukumā ar rezultātu 69:95 zaudējot Pasvāles "Pieno žvaigzdes" basketbolistiem no Lietuvas.

Izslēgšanas spēļu turnīrā Latviju pārstāvēs valsts čempioni "Ventspils", kas regulārajā turnīrā nepiedalījās, kā arī "Jēkabpils", "Liepāja"/"Triobet", "Valmiera" un "Barons"/LDz komandas, kas pārvarēja pirmo posmu, ceļazīmes uz izslēgšanas mačiem nodrošinot jau pirms trešdien aizvadītās noslēdzošās kārtas.

"Jūrmala"/"Fēnikss" komandai, kas turnīrā piedzīvoja savu debiju, trešdien obligāti bija jātiek pie uzvaras, ja tā izslēgšanas mačiem cerēja kvalificēties kā labākā no apakšgrupu piekto vietu ieguvējām. Vienība aizvadīja cerīgu pirmo puslaiku un pēc tā atradās vadībā ar viena punkta pārsvaru, tomēr visas izredzes zaudēja otrajā puslaikā, kad ātri nokļuva iedzinējos ar 11 punktiem, bet vēlāk pie precīziem uzbrukumiem tika ar milzu grūtībām un noslēgumā piedzīvoja pārliecinošu sakāvi.

Jūrmalnieku rezultatīvākais spēlētājs ar 12 punktiem bija Iļja Gromovs, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, bet 11 punktus guva Mārtiņš Laksa.

Citā A grupas mačā "Barons"/LDz savā laukumā ar 75:89 (23:18, 14:26, 21:26, 17:19) zaudēja Armanda Šķēles un Rolanda Freimaņa pārstāvētajai Igaunijas čempionei Tallinas "Kalev"/"Cramo", iedzinējos nemainīgi esot kopš otrās ceturtdaļas vidus un ceturtajā ceturtdaļā netiekot pretiniekiem tuvāk par 11 punktu atstatumu.

Ukrainis Dmitro Gļebovs mājinieku labā guva 17 punktus, bet par punktu mazāk iekrāja Kaspars Kambala. Tikmēr ierasti rezultatīvais Freimanis šajā spēlē nepiedalījās, bet Šķēle ar 16 punktiem bija savas komandas dalīts rezultatīvākais spēlētājs.

Pēc šiem mačiem "Barons"/LDz ar četriem panākumiem desmit spēlēs grupā ieņēma ceturto vietu, bet "Jūrmala"/"Fēnikss" ar trim uzvarām palika sestajā pozīcijā. Zīmīgi, ka abas Latvijas komandu savstarpējās spēles turnīrā šosezon noslēdzās ar identisku rezultātu 90:75, divreiz uzvarot "Barons"/LDz spēlētājiem.

Grupas uzvarētāja ar astoņām uzvarām ir "Pieno žvaigzdes" komanda, bet tai ar septiņiem panākumiem seko "Kalev"/"Cramo" vienība, kas iepriekš bija zaudējusi trijās BBL spēlēs pēc kārtas.

B grupā pirmo vietu sev izcīnīja "Valmiera", kas ar 74:66 savā laukumā pārspēja Igaunijas komandu TTU. Mājinieki vadībā atradās kopš pirmā puslaika beigām, bet uzvaru sev nodrošināja ar 7:1 izrāvienu cīņas pēdējā minūtē. Aigars Šķēle uzvarētāju labā guva 17 punktus, bet par punktu mazāk iekrāja amerikānis Džastins Hērts.

Citā šīs grupas spēlē Latvijas trešais spēcīgākais klubs "Jēkabpils" savā laukumā ar 74:81 zaudēja Lietuvas komandai Panevēžas "Lietkabelis", cīņas noslēdzošās trīs ar pusi minūtes zaudējot ar 3:12 un šķiroties no vadības.

Andrejs Šeļakovs šajā mačā izcēlās ar 24 punktiem un 12 bumbām zem groziem, bet amerikānis Devins Teilors iekrāja 16 punktus un deviņas atlēkušās bumbas.

"Valmiera" B grupā ieņēma pirmo vietu ar desmit uzvarām 12 spēlēs, esot pārāka noslēdzošajās piecās cīņās pēc kārtas, bet "Jēkabpils" atpalika par viena panākuma tiesu un palika trešajā pozīcijā, noslēdzošajā mačā pārtraucot piecu panākumu sēriju.

Tikmēr izšķirošajā mačā par pirmo vietu C apakšgrupā "Liepāja"/"Triobet" viesos ar 80:92 zaudēja Utenas "Juventus" no Lietuvas, visu otro puslaiku esot salīdzinoši pārliecinošos iedzinējos.

Mareks Jurevičus šoreiz guva 22 punktus, bet Arnolds Helmanis tika pie 19 punktiem.

Vēl vienā šīs grupas spēlē Igaunijas komanda Rakveres "Tarvas", ko pārstāv arī latvietis Juris Umbraško, ar 84:77 savā laukumā pārspēja Ķēdaiņu "Ņevežis" no Lietuvas. Umbraško šajā spēlē tika pie 11 punktiem.

Liepājas klubs ar sešām uzvarām astoņās spēlēs C grupā ieņēma otro vietu, bet pirmajā pozīcijā, gūstot par vienu uzvaru vairāk, ierindojās "Juventus". Tikmēr "Tarvas" ar četriem panākumiem izcīnīja trešo vietu.

Sacensībās šosezon piedalījās 22 klubi no piecām valstīm, tomēr šī gada sākumā finansiālu iemeslu dēļ dalību atsauca Krievijas vienība Maskavas "Dinamo". Šīs komandas rezultātus BBL vadība nolēmusi anulēt.

Līgas vienpadsmitajā sezonā trīs komandas, kas sacenšas Eiropas kausa izcīņā vai Eiropas Izaicinājuma kausā - "Šiauliai", TU/"Rock" un "Ventspils" -, BBL sacensībās iesaistīsies vien izslēgšanas spēlēs, kur būs izliktas ar pirmajiem trim numuriem. Tikmēr pārējās 19 komandas sākotnēji sadalītas trijās apakšgrupās, bet izslēgšanas spēlēm pēc divu apļu turnīra kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības un piektā visu grupu labākā komanda. Visās izslēgšanas turnīra kārtās, ieskaitot finālu, uzvarētājs tiks noskaidrots sērijās līdz divām uzvarām.

Bez "Šiauliai", TU/"Rock" un "Ventspils" komandām izslēgšanas spēlēs iekļuvušās 13 vienības tiks sarindotas no pirmās līdz 13.vietai. Šajā procesā tiks ņemta vērā katra kluba vieta savā apakšgrupā, uzvaru procents, gūto un zaudēto punktu attiecība, kā arī iemesto punktu skaits. Šajos rādītājos B apakšgrupas komandām netiks ņemti vērā mači pret grupas septīto vājāko komandu.

Turnīrā šosezon nepiedalās ne tikai Lietuvas slavenākie klubi Viļņas "Lietuvos rytas" un Kauņas "Žalgiris", bet arī Klaipēdas "Neptunas" komanda, kas debitēja ULEB Eirolīgā, un Latvijas vicečempione "VEF Rīga".

Iepriekšējā BBL sezonā "Šiauliai" finālā pieveica citu Lietuvas komandu Prienu "TonyBet", bet no Latvijas komandām vistālāk tika 2013.gada čempione "Ventspils", kas apstājās ceturtdaļfinālā.