«Jūrmala» BBL fināla spēlē pamatīgi zaudē «Pieno žvaigždes» basketbolistiem

Ar zaudējumu Baltijas basketbola līgas (BBL) finālu trešdien sāka "Jūrmala", kas pirmajā spēlē Kauguros ar 80:98 piekāpās Lietuvas komandai Pasvales "Pieno žvaigždes", liecina organizatoru informācija.

Čempionu noskaidros divu spēļu summā - atbildes mačs pēc nedēļas risināsies Pasvalē, kur jūrmalniekiem atspēlēt 18 punktu deficītu būs smags uzdevums.

Mājiniekiem pirmajā mačā ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Edgars Jeromanovs, savukārt Haralds Kārlis nodrošināja 14 punktus. Latviešu aizsarga Artūra Ausēja pārstāvētajā "Pieno žvaigždes" ar 22 punktiem izcēlās Trevons Hjūdžs. Ausējs uzvarētāju krājumā pievienoja septiņus punktus.

Spēkos līdzvērtīga cīņa ritēja pirmajā puslaikā, kurā ar nelielu pārsvaru vadībā pabija abas komandas. Otro puslaiku "Jūrmala" sāka ar minimālu vadību (45:43), taču divarpus minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Pasvales komanda jau panāca 14 punktu pārsvaru (65:51). Pēdējā ceturksnī viesi nodrošināja vēl komfortablāku vadību.

Iepriekšējo reizi kāds Latvijas klubs BBL finālā iekļuva 2015.gadā, kad BK «Ventspils» titula mačā piekāpās Lietuvas «Šiauliai». Ventspilnieki arī ir Latvijā vienīgie BBL čempioni, titulu iegūstot 2013.gadā.