Jēkabsone-Žogota gūst 15 punktus; Kurskas «Dinamo» iekļūst Eirolīgas finālčetriniekā

Anete Jēkabsone-Žogota trešdien guva 15 punktus sieviešu basketbola Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijas spēlē, kurā viņas pārstāvētais un galvenā trenera Gundara Vētras vadītais Krievijas klubs Kurskas "Dinamo" mājās ar 88:72 pieveica Francijas "Bourges Basket" un iekļuva turnīra finālčetriniekā, liecina rīkotāju informācija.

Sērijā līdz divām uzvarām "Dinamo" basketbolistes bija pārākas ar 2:1. Abas komandas sērijā uzvarēja visās spēlēs savā laukumā.

Jēkabsone-Žogota sērijas pēdējā spēlē laukumā bija 34 minūtes (33:41), realizēja divus no sešiem divpunktu metieniem un divus no pieciem trīspunktu metieniem, kā arī visus piecus soda metienus, kļūstot par ceturto rezultatīvāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā. Jēkabsones-Žogotas rēķinā bija arī četras izcīnītas atlēkušās bumbas.

Kurskas "Dinamo" rezultativitātes līdere Nemkadi Ogvumike iekrāja 22 punktus, savukārt Francijas komandā 17 punktus nodrošināja Diandra Čačuanga.

Finālčetrinieka turnīrs notiks no 10. līdz 12. aprīlim Prāgā. Jēkabsones-Žogotas rēķinā jau ir karjerā divas uzvaras Eirolīgā - 2010. un 2013. gadā viņa triumfēja kopā ar attiecīgi Maskavas apgabala "Spartak" un citu Krievijas klubu Jekaterinburgas UGMK.

Jēkabsoni-Žogotu novembrī atzina par Latvijas gada labāko basketbolisti, bet pērn septembrī viņa Fīniksas "Mercury" sastāvā kļuva par Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempioni.