Jauniešu basketbola treneris Razumovskis: Latvijā aug laba nākamā paaudze

Publiski treniņi jau mēnesi ir atcelti, tomēr sports ikdienā nav pazudis arī jauniešu vidū. Lai gan kopējais basketbola līmenis vīrusa nomāktajā laikā varētu kristies, jauniešu treneris Valdis Razumovskis no Salaspils Sporta skolas sarunā ar LSM.lv pauda, ka ir censoņi, kas šo laiku prot izmantot lietderīgi un pat trenējas vairāk, nekā ierasts.

„Noteikti būs neliels kritums. Diemžēl redzu un zinu, ka daudzi sporto mazāk,” teica Razumovskis, kā iemeslus minot mācības, motivācijas trūkumu un citus ierobežojumus. „Treneris šādā režīmā nespēj izsekot līdzi katram audzēkņa solim,” viņš piebilda.

Tomēr ir arī labie piemēri, kas trenējas vairāk nekā ikdienā. „Ir apzinīgi puiši, kuri dara varbūt pat vairāk. Jo tie, kuri patiešām saprot, šo situāciju var izmantot kā iespēju apsteigt savus vienaudžus,” uzskata treneris. Viņš neslēpa, ka šajā laikā liela ietekme ir arī vecākiem.

Arī pieaugušo līgās līmenis varētu kristies. Razumovskis to skaidro ar finanšu samazinājumu klubiem. „Tas dos vairāk iespēju pierādīt sevi jaunajiem spēlētājiem. Tā ka varēsim tikai ar interesi sekot līdzi nākotnes attīstībai,” piebilda treneris.

„Es domāju, ka mums aug laba nākamā paaudze basketbolā – mums ir gan labi speciālisti, gan plaši pieejama infrastruktūra”

Basketbola popularitāte Latvijā pēdējos gados augusi. Viennozīmīgi tam par iemeslu ir rekordlielais mūsu spēlētāju skaits Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) un Eirolīgā, uzkata Razumovskis.

„Tas nozīmē, ka bērni basketbolu nāks trenēties vairāk un, cerams, līdz nākamajiem Porziņģiem un Bertāniem nebūs ilgi jāgaida,” sacīja basketbola treneris.

Lai gan pērn Latvijas jauniešu basketbola izlasēm neizdevās izcīnīt augstākos rezultātus, Razumovskis uz to skatās pozitīvi, uzsverot, ka tas parādīja lietas, pie kurām jāpiestrādā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🎯 Foto [email protected]

A post shared by Valdis Razumovskis (@valdziks) on Jan 2, 2020 at 12:11am PST

Izmaiņas skārušas ne tikai jauniešu treniņus, bet arī Razumovska grafiku - viņš bija radis ik dienu darboties ar jauniešiem un brīvdienās pats spēlēt basketbolu, ko tagad aizstājis ar individuāliem treniņiem un skriešanu. Uzdevumi jaunajiem basketbolistiem tiek nodoti, izmantojot virtuālās komunikācijas platformas. „Caur aplikācijām nododu uzdevumus un uzraugu, kā puiši trenējas,” viņš skaidroja.

Mūsdienās iespējas atrast treniņu programmas un vingrinājumus nav grūti, jo interneta plašumos informācija netrūkst. „Vajag tikai rakt,” saka Razumovskis.

Arī pats treneris kopā ar viena audzēkņa tēvu ir izveidojis Latvijā pirmo tiešsaistes basketbola platformu – „NextGenBaller”.  „Tā piedāvā attālinātus basketbola treniņus jebkuram interesantam gan Latvijā, gan pasaulē,” vairāk par šo projektu stāsta Razumovskis. „Mūsu mērķis ir izveidot jēgpilnas attālināto treniņu programmas, kas palīdzēs jebkuram interesentam neatkarīgi no līmeņa un vecuma kļūt par labāku basketbolistu, treneri vai basketbolista vecāku,” viņš piebilda.

"NextGenBaller" video

„NextGenBaller” nosaukums ietver jēdzienu “nākamās paaudzes basketbolists”, paskaidroja programmu veidojušais treneris. „Mēs uzskatam, ka šis basketbolists ir ne tikai apveltīts ar universālām basketbola tehnikas prasmēm, bet arī fiziski attīstīts, pareizi māk atpūsties un atjaunoties, ir mentāli un psiholoģiski sagatavots, pievērš lielu uzmanību uzturam, analizē savu darbību un veic uzlabojumus gan basketbola laukumā, gan ārpus tā, un visbeidzot - nepārtraukti vēlas izglītoties,” nākamās paaudzes basketbolistu raksturo Razumovskis.

„NextGenBaller” komandā bez Razumovska un audzēkņa tēva Aigara Armānova ir arī fiziskās sagatavotības trenere un fizioterapeite Sintija Priede, kā arī basketbola treneris Uģis Promolds, kurš aktīvi darbojas Dānijā.

„Viss darbojas ļoti vienkārši, mūsu mājaslapā varēs apskatīt pieejamās programmas un ļoti daudz citu basketbolistam vērtīgu saturu,” teica Razumovskis, norādot, ka pirmie video jau ir skatāmi.

Atsaucība programmai pagaidām vēl ir neliela, bet treneris ir pārliecināts, ka tā pakāpeniski pieaugs. Viņš arī piebilda, ka vīrusa laikā ir iespēja vairāk laiku veltīt tieši šim projektam.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Latvija - u14 Baltijas čempioni 🇱🇻🇱🇻🇱🇻 Lepns par komandu, lepns par Latviju ❤🏀

A post shared by Valdis Razumovskis (@valdziks) on Jun 16, 2019 at 5:41am PDT

Pēdējos divus gadus Razumovskis tika uzaicināts par Latvijas U-14 izlases trenera asistentu. Viņš uzskata, ka tas bijis liels gods, ko vēlētos atkārtot arī turpmāk. „Nākamais mans mērķis ir tikt uz kādu Eiropas jauniešu čempionātu. Centīšos ar neatlaidīgu darbu un enerģiju sevi pierādīt,” teica treneris.

Līdz šim Razumovskis pārsvarā trenējis jauniešus. Viņš arī neslēpj, ka jaunieši viņam šķiet azartiskāki. „Man ļoti patīk tā enerģija un vēlme cīnīties, kas nāk no viņiem,” teica treneris, esot pateicīgs par šo iespēju. Tomēr viņš nenoliedza, ka nākotnē varētu pievērsties arī pieaugušo trenēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti