Sadaļas Sadaļas

Sporta studija

Bobs Hārtlijs - Latvijas hokeja izlases galvenais treneris

Sporta studija

Dāvids un Reinis ar ēnām piesaka «Sporta studiju»

Janičenoka un Vītola treneris - Andris Eglītis

Janičenoka un Vītola treneri Andri Eglīti nekas nespēj aizstāt

Prasīgās Andra Eglīša balss pavadībā Aigars Vītols un Kristaps Janičenoks spēra savus pirmos soļus basketbolā. Satikt savu treneri abi basketbolisti ieradušies Juglas Sporta skolā – tur Eglīša trenētie Ķekavas puikas cīnās kārtējā sabraukuma turnīrā.

“Jābūt šarmam, labam psihologam un zināšanām basketbolā,” tā labu basketbola treneri raksturo Janičenoks. Šīs īpašības pilnā mērā piemīt Eglītim. “Neviena tehnoloģiskā ierīce vai kas tamlīdzīgs nevar aizstāt šo cilvēku,” teic Janičenoks.

Vītols atklāj, ka viņam liela daļa bērnības pagājusi bez tēva, un Eglītim, kā pieaugušam vīrietim un autoritātei ir bijusi nozīmīga loma viņa dzīvē. “Tas nebija tikai basketbols – tā bija izpratne par dažādām svarīgām dzīves lietām,” teic bijušais Latvijas basketbola izlases kapteinis.

Ķekavas jaunos basketbolistus Eglītis audzina jau 40 gadus. Pats atnācis pie atskārsmes, ka pats nozīmīgākais ir sadarbība ar vecākiem. “Ja vecāki palīdz, stutē, tad ir iespēja sasniegt augstus rezultātus. Mēs treneri, pedagogi varam tikai palīdzēt kļūt par pirmkārt labiem cilvēkiem,” pauž treneris.

Savu audzēkņu veiksmīgākos brīžus viņš apkopojis iespaidīgā foto kolekcijā. Kopā ar Aigaru atmiņas raisīs īpaši veikli. Krājumā arī Kristapa Janičenoka Ķekavas vidusskolas skolēna apliecība. Kristapam gan spēcīgāk atmiņā iespiedies pirmais ārzemju brauciens uz Zviedriju, Gēteborgu. Pēc vinnētas spēles nenāca miegs, bet tad pie puikām ienācis treneris un pateicis, ka pietiek – jāsāk gatavoties nākamajai spēlei. “Mēs sapratām, ka joki mazi,” atceras Janičenoks.

Par spīti Eglīša prasīgumam, viņa puikas arī tagad basketbolu spēlē ar lielu prieku. Trenera meistarība vienmēr bijusi radošums treniņu organizēšanā. Janičenoks atceras, ka treniņos nebija tikai basketbols, arī florbols un kross.

Vītols nebeidz apbrīnot savu treneri – tik daudzus gadus trenēt bērnus un arī pašam vēl aktīvi spēlēt basketbolu! “Viņam nekam citam kā tikai basketbolam nav laika,” tā nu jau bijušais basketbolists.

Janičenoks un Vītols visu bijušo Ķekavas basketbolistu vārdā saka paldies savam trenerim. “Vispirms cilvēks, pēc tam sportists!”

LTV "Sporta studija" aicina rakstīt pateicības vārdus treneriem un ieteikt viņus slavas zālei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt