Individuālās sagatavošanas basketbola skola lūko izplesties ārpus Rīgas

Jau devīto gadu Rīgā darbojas Individuālās sagatavošanas basketbola skola (ISBS), kas lūko iespējas paplašināt darbību arī ārpus galvaspilsētas. Skolas iniciatori Reinis Strupovičs un Aivars Svirido sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka komandu sporta veidā attīsta individuālas prasmes, ko starpsezonā izmanto arī pieredzējuši meistari.

Skolai milzu grūdienu deva pēdējais Eiropas čempionāts, kurā piedalījās arī Kristaps Porziņģis, atzina Strupovičs. Skolā kopumā apmācīts jau teju pustūkstoš audzēkņu un viens no veidiem, kā radīt par sevi interesi, ir arī došanās ārpus galvaspilsētas. Saldū atklātais treniņš notika 6. martā, bet līdz aprīlim paredzēti vēl citi atklātie treniņi, lai iepazīstinātu ar skolas sniegtajām iespējām.   

Individuālās sagatavošanas basketbola skola piedāvā jaunas iespējasInita Kresa-Katkovska

  Strupovičs ir ISBS izveidošanas idejas autors, savukārt par skolas dibināšanu vienojās trijotne, kurā bija arī Aivars Svirido un Jānis Šulcs. Visi trīs ir trenējušies Alfrēda Kraukļa basketbola skolā un Strupovičs basketbolista karjeras turpinājumā ir spēlējis arī profesionāli. Svirido un Strupovičs ir kopā jau kopš bērnudārza, bet Jānis viņiem pievienojās pirmajā klasē. Trijatā bumbojot, puikas sapņoja par basketbolu.

  Izveidojot ISBS, Strupovičs gribēja parādīt, cik svarīgs un interesants basketbolā ir individuālais darbs. Tolaik viņš pat nenojauta, kas tas Latvijas basketbolā izraisīs nelielu revolūciju, jo skola pirmā pievērsa uzmanību individuālajam darbam kā atsevišķam segmentam. Iepriekš darbojās tikai sporta skolas un profesionālie klubi, bet kopš 2011.gada skolas iedibināšana ļāva paraudzīties uz basketbola treniņiem no cita skatupunkta. Strupovičs uzsver, ka, strādājot ar audzēkni vienam pret vienu, progress ir ļoti straujš. Sporta skolā trenerim ir 20-25 audzēkņi, tādēļ nav iespējams jaunajam basketbolistam pievērst individuāli tik lielu vērību.

  ISBS sākās vidusskolas telpās Purvciemā, bet tagad nodarbības risinās jau 10 zālēs, daudziem audzēkņiem ierodoties no Pierīgas un citām pilsētām. Skolas iniciatori atzīst, ka plašākam darbam ir jāmeklē vietas arī ārpus Rīgas. Viņi cer uz savu bāzi, lai nebūtu atkarīgi no citu piešķirtajām treniņu iespējām.

  Par sporta skolu treneru konkurentiem ISBS sevi neuzskata. Arī lielākā daļa treneru ir sapratuši, ka individuāli meistarīgāki spēlētāji viņiem būs tikai ieguvums. ISBS ir privāta skola, kurā nav neviena komanda, jo tiek piedāvātas tikai individuālas apmācības. Skolā audzēkņiem un vecākiem atgādina, ka vairāk vēl nenozīmē labāk, un individuālais darbs ir tikai plusiņš kā privātstundas matemātikā.

  ISBS iespējas ir izmantojuši arī Dairis Bertāns, Kaspars Bērziņš, Artūrs Bērziņš, Kristaps Dārgais un Roberts Freimanis, tiesa, profesionāli basketbolisti skolā vairāk ir sastopami starpsezonā. Skolā par treneriem strādā arī speciālisti, kas sevi pierādījuši basketbola laukumā - Anda Eibele, Ilze Ose-Hlebovicka un Roberts Freimanis, kurš arvien spēlē "VEF Rīga" sastāvā. 

  Jebkuram skolā ir iespēja trenēties, pretim saņemot augsta līmeņa treneri, kas strādā viens pret vienu, uzsvēra Strupovičs. Tas ir arī dārgākais treniņš, kas maksā 35 eiro, esot vienatnē ar treneri. Savukārt, apvienojoties vairākiem audzēkņiem, individuālā summa proporcionāli samazinās. Ir arī stipendiju grupa, kurā sporta skolu treneri ieteiktie jaunie basketbolisti ar mecenātu atbalstu trenējas bez maksas. 

  ISBS cenšas atrast jaunas nodarbību vietas novārtā atstātos objektos un cer, ka, skolai pieņemoties spēkā, tā spēs realizēt arī investīciju projektus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti