Ieva Pulvere atgriežas basketbola klubā «TTT Rīga»

Basketbola klubs “TTT Rīga” noslēdzis gada līgumu ar Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības spēlētāju Ievu Pulveri, kura atgriežas profesionālajā sportā pēc gada pārtraukuma un dēla piedzimšanas, vēsta “TTT Rīga”.

Pulvere ir viena no četrām māmiņām, kura spēlē “TTT” sastāvā – vēl profesionālo sportu un vecāku pienākumus spēj apvienot Karlīna Pilābere, Aija Klakocka un Taisija Udodenko. Ieva jūlijā un augustā trenējās Latvijas valstsvienībā, piedaloties pārbaudes spēlē pret Somijas izlasi.

Aizsardze 2019. gadā palīdzēja TTT sasniegt Eirolīgas “Top 8”, uzrādot labāko rezultātu 34 sezonu laikā. Pulvere 18 spēlēs vidēji 29,3 minūtēs guva 8,2 punktus, kas ir ceturtais labākais rādītājs komandā, izdarīja 3,9 rezultatīvas piespēles (otrais labākais rādītājs), izcīnīja 3,2 atlēkušās bumbas, pārķēra 1,1 bumbu, ieguva labāko +/- rādītāju 8,6 un nopelnīja lietderības koeficientu 8,5.

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas līgā Pulvere 15 spēlēs vidēji 22:02 minūtēs sameta 10,5 punktus, izdarīja 5,9 piespēles, izcīnīja 3,6 bumbas zem groziem un nopelnīja lietderības koeficientu 16,1. Eiropas līgā aizsardze 11 spēlēs vidēji 23:24 minūtēs atzīmējās ar 10,1 punktu un 3,0 piespēlēm, kā arī 2,5 atlēkušajām bumbām un lietderības koeficientu 10,8.

Pulvere spēlējusi trīs Eiropas čempionāta finālturnīros (2013, 2017, 2019) un Pasaules kausa izcīņā (Tenerife 2018). Latvijas valstsvienībā debitēja 2012. gada 19. maijā, 90 spēlēs guvusi 507 punktus. Spēlējusi septiņos Eiropas jaunatnes čempionātos – 55 spēles, 374 punkti. Viena no astoņām Latvijas basketbolistēm, kura izcīnījusi divas medaļas Eiropas U20 čempionātā (2009, 2010). Ieva ir arī seškārtēja Latvijas čempione, vairākkārtēja Latvijas-Igaunijas līgas uzvarētāja, Latvijas-Igaunijas-Lietuvas līgas uzvarētāja, EWBL čempione,  Lietuvas čempione, Lietuvas kausa ieguvēja un Baltijas līgas čempione.