Horvātijas basketbolisti nodrošina vietu EČ pusfinālā

Horvātijas basketbola valstsvienība ceturtdien Slovēnijā ar 84:72 uzvarēja Ukrainas izlasi un iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā, liecina rīkotāju informācija. Horvātu nākamie pretinieki kļūs zināmi vēlāk ceturtdien Lietuvas un Itālijas izlašu ceturtdaļfināla spēlē.

Uzvarētājiem 23 punktus guva Krunoslavs Simons, savukārt Bojana Bogdanoviča rēķinā bija 14 punkti. Ukrainas izlasei rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Jūdžins Džeters. Ukrainas spēlētāji jau pirms ceturtdaļfināla cīņas atzina, ka tik tālu tikt Eiropas čempionātā nebija cerējuši, savukārt horvāti duelī apliecināja favorītu statusu.

Pēc spēkos līdzīgā cīņā pavadītās pirmās ceturtdaļas Horvātijas izlase turpinājumā veica atrāvienu 19:1 un panāca 15 punktu pārsvaru (44:29). Otrā puslaika sākumā horvāti bija vadībā ar 19 punktiem (54:35), un cīņas turpinājumā vairs neļāva pretiniekiem apdraudēt uzvaru.

Jau vēstīts, ka pēc trešdien aizvadītajām cīņām pusfinālā iekļuva pašreizējā čempionvienība Spānija un Francija, izslēdzot no turpmākās cīņas attiecīgi serbus un mājiniekus slovēņus. Izslēgšanas turnīrs Ļubļanā beigsies svētdien ar spēlēm par medaļām.