Grieķijā pirms spēles ar Latviju vilšanās par basketbola izlases sekmēm

Basketbola valstsvienības zaudējums Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā raisījis vilšanos Grieķijā, kur neveiksme mačā pret Spāniju (71:73) aizēnojusi nākamo spēli, kurā komandai ceturtdien pret Latviju būs iespēja cīnīties par vietu Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Vīlušies ir gan basketbola speciālisti, gan līdzjutēji.

Ceturtdiena Grieķijā dzīvojošajiem latviešiem, kuri parasti seko līdzi un atbalsta gan Grieķijas, gan Latvijas komandas un valstsvienības, solās būt sarežģīta, jo "Eurobasket 2015” turnīrā spēļu laukumā tiekas abu valstu komandas, un katri gūtie punkti var būt par iemeslu strīdam ģimenē. Pirms spēles ar lsm.lv satikās un savas prognozes par uzvarētāju izteica ilggadējs basketbolists Janis Drubukis.

​Foto: Dace Komseli

Janis šobrīd ir treneris sporta klubā, taču basketbolu sācis spēlēt jau deviņu gadu vecumā un bez pārtraukuma bijis aktīvs spēlētājs līdz 38 gadiem. Viņš iesāk sarunu ar to, ka šis turnīrs daudziem grieķu valstsvienības līdzjutējiem pārvērtās ļoti lielā vilšanās, jo viņi cerēja, ka komanda cīnīsies par medaļām.

"Grieķija turnīru sāka ļoti labi, uzvarēja sešās spēlēs. Mums ir spēcīga un saliedēta komanda. Tieši komanda nevis kāds atsevišķs spēlētājs. Spānijas valstsvienību mēs varējām uzvarēt, esam labākā sportiskā formā nekā spāņi,” saka Janis, "Domāju, ka treneris Fotis Kacikaris izdarīja dažas kļūdas, piemēram, pavisam aizmirsa daudzus spēlētājus un nedeva viņiem iespēju parādīt sevi laukumā. Tikai astoņi spēlētāji, un, lūk, rezultāts uz tablo ir atbilstošs šai stratēģijai.”

Janis uzskata, ka līdzjutēju cerība par medaļu iegūšanu bija mazliet pārspīlēta: „Manuprāt, Grieķijas komandas potenciāls bija iegūt ceturto vai piekto vietu. Piektā vieta joprojām ir iespējama. Neesam tik laba komanda, lai cīnītos par medaļām.

Ticu, ka basketbols ir ļoti taisnīgs sporta veids. Tas nav tā, kā futbolā, kad neilgi pirms spēles beigām kāds nejauši gūst vārtus un uzvar vājākā komanda. Basketbolā vienmēr uzvar labākais un stiprākais.”

Spānija Grieķijas valstsvienību ļoti saspringtā cīņā uzvarēja tikai ar divu punktu pārsvaru. Komentāros to piemin daudzi sporta līdzjutēji. Kāds norāda, ka zaudējums ir ļoti niecīgs un veiksmes gadījumā būtu bijusi uzvara, kāds cits norāda, ka nav nozīmes skaitīt punktus, jo zaudējums ir sāpīgs jebkurā gadījumā - ar vienu vai 11 punktiem.

"Pēdējā puslaikā Grieķijai vajadzēja spēt panākt lielāku atrāvienu no Spānijas valstsvienības, lai spēles izskaņā nebūtu jācīnās par katru sekundi, taču varējām zaudēt arī ar desmit punktu starpību. Domāju, ka uzvarai pietrūka veiksmes. Jā, esmu pārliecināts, ka Grieķija varēja arī uzvarēt, jo bija iespējas un momenti, taču treneris nereaģēja pareizi un arī daži spēlētāji nospēlēja neadekvāti,” lsm.lv atzīst Janis.

Runājot par ceturtdien gaidāmo cīņu ar Latvijas valstsvienību, Janis ir pārliecināts, ka Grieķija noteikti uzvarēs.

"Jā, Francijas komandai nemaz tik viegli nepadevās spēle, pirmais puslaiks bija grūts, taču Grieķijas komanda ir labāka par Latvijas, tomēr nedrīkst atslābināties, jo Latvija ir bīstama komanda, kurai var zaudēt, ja neuzmanās. Tā nav Beļģijas vai Nīderlandes valstsvienība. Galvenais, kas noteiks spēles beigu rezultātu, būs psiholoģiskais noskaņojums. Visi saprot, ka cīņa ir par to, kurš iegūs ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Latvijas valstsvienības spēlētāji ir labi, taču Grieķijas komandas līmenis ir labāks,” Janis ir absolūti pārliecināts.

Viņš norāda, ka rezultātu ir grūti paredzēt, tomēr prognozē, ka Grieķija šodienas spēlē uzvarēs ar sešu līdz 12 punktu pārsvaru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti