Goldensteitas «Warriors» uzvar «Celtics» un nonāk soļa attālumā no NBA čempionu gredzeniem

Piektajā Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas mačā pirmdien Goldensteitas "Warriors" savā laukumā ar 104:94 spēles galotnē pieveica Bostonas "Celtics", liecina NBA informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām "Warriors" ir vadībā ar 3-2.

Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 26 punktiem bija Endrū Viginss, kura kontā arī 13 atlēkušās bumbas.

Tikmēr Bostonas komandā 27 punktus guva Džeisons Tatums.

Spēles pirmo pusi vadībā bija laukuma saimnieki, kuru pārsvars vienu brīdi pat sasniedza 16 punktus. Trešās ceturtdaļas vidū "Celtics" izdevās atspēlēties, pirmo reizi izvirzoties vadībā. Bostonas komandas prieki gan nebija ilgi, jo jau kopš ceturtās ceturtdaļas pirmā minūtes vadībā bija "Warriors", kas visiem vairs neļāva atspēlēties.

"Warriors" komandai šī bija otrā uzvara pēc kārtas, kas ļāva pirmo reizi sērijas laikā izvirzīties vadībā.

Sērijas sestā spēle ceturtdien notiks Bostonā.

Līdz šim "Celtics" NBA finālā spēlējusi 31 reizi, par čempioniem kļūstot 17 reizes, taču pēdējos 11 finālos viņi spējuši uzvarēt tikai vienu reizi, titulu izcīnot 2008. gadā.

Tikmēr "Warriors" pēdējo astoņu gadu laikā sešas reizes ir iekļuvuši NBA finālā. Turklāt piecās no reizēm viņi kļuvuši par čempioniem.

Jau ziņots, ka Latvijas vienīgais pārstāvis NBA izslēgšanas turnīrā bija Dāvis Bertāns, kura pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 1-4 Rietumu konferences finālā piekāpās "Warriors".