«Ghetto Games» saliedē arvien vairāk jauniešu

Sestdien 11. novembra krastmalā zināmākā ielu kultūras un sporta kustība Latvijā „Ghetto Games” ar vērienu atzīmē savas piektās sezonas noslēgumu. Pasākumā notiks dažādu sporta veidu sacensības, dejotāju un dziedātāju konkursi. Pasākuma laikā būs slēgta satiksme no Akmens tilta līdz Muitas ielai.

„Ghetto Games” finālsacensības notiks ielu basketbolā, futbolā un florbolā. Uzvarētāji dosies skatīties klātienē pasaules līmeņa spēli savā sportaveidā. Savstarpēji sacentīsies arī BMX frīstaila braucēji, ielu vingrotāji, armrestlinga piekritēji un ielu dejotāji. Tāpat notiks dziedātāju konkursa "Ghetto Faktors" fināls. „Tas ir visu lielāko sporta veidu, kas ir basketbols, futbols, florbols, ielu dejas, ielu vingrošana fināls, kur tiks izspēlētas galvenās balvas. Tās ir ceļojuma formāta, bet izglītojošas, lai jaunieši ierauga jaunus apvāršņus. Tā kā - ir aizvadīta ļoti gara sezona, ir sakāpušas ļoti daudz emocijas un šajā datumā, 31. augustā tiks noskaidrots, kuri tad ir tie labākie no labākajiem,” saka pasākuma rīkotājs Raimonds Elbakjans.

„Ghetto Games” ir viena no zināmākajām un aktīvākajām jauniešu organizācijām Latvijā. Šosezon notika 70 sacensības Rīgā, Grīziņkalna skeitparkā, un citās Latvijas pilsētās. 14 dažādu sporta veidu sacensības pulcēja ap 7000 sportistu.

Taču pirms pieciem gadiem viss sākās ar vēlmi mainīt vidi sev apkārt un ielu basketbola turnīriem Grīziņkalnā. Raimonds atklāj, ka mērķis bija un ir ļaut jauniešiem izpausties. „Pamatā ir sports un galvenā ideja ir, ka jaunieši veido pasākumus kuros piedalās viņi, viņu draugi un auditorija ir jaunieši no 14 līdz 25. Tāds grūtais pārejas vecums. Pirmā agresija, pirmie radziņu utt. Mēs veidojam vidi, kurā viņiem sevi paust. Tas ir tas, par ko būtu jāuztraucas gan skolās, gan visiem pārējiem. Tas pārejas periods un kā tu to jaunieti ievirzi,” stāsta Elbakjans.

Uzstādījums ir pozitīva, sportiska vide bez alkohola, cigaretēm un narkotikām. Artūrs Kramiņš, kurš „Getiņā” piedalās jau no pašiem pirmsākumiem stāsta, ka „Ghetto Games” viņa dzīvē spēlē būtisku lomu un aicina arī citus pavadīt savu laiku lietderīgi. Kramiņš iesaka nesēdēt daudz pie televizora un bezmērķīgi staigāt apkārt. „Te ir iespēja skrituļot, te ir iespēja vingrot, te ir iespēja spēlēt basketbolu. Visā gadījumā tas tev dzīvē palīdzēs - iemācīsies zaudēt, iemācīsies uzvarēt, iemācīsies cienīt citus. Šo, ko es šeit esmu ar cīņas sparu nopelnījis, to es arī darbā tagad ielieku un skolā, kur es mācos. Es esmu šeit ar visu sirdi un dvēseli,” norāda Kramiņš.

Rīgas domes Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna atzinīgi vērtē „Getto Games” darbību, jo jaunietis jaunieti var uzrunāt labāk, kā profesionāls pedagogs. Pārvalde atbalsta šo kustību, sedzot izdevumus par Grīziņkalna skeitparku, un atsevišķu pasākumu organizēšanu konkursa kārtībā.

Taču Elbakjans stāsta, ka pašvaldības finansējums ir vien 5% no kopējām projektu izmaksām. Tādēļ Vīksna piedāvā „Ghetto Games” komandai kopā vērsties Izglītības un Zinātnes ministrijā. „Vērsties šajā ministrijā un aicināt tur noteikt kādas atbalsta formas šādām organizācijām, kas strādā ar jauniešiem. Jo šī kustība nav tikai fokusējusies uz Rīgu, viņa sen ir pārkāpusi vienas pilsētas robežas un viņa var tikt valsts līmenī. Nu mums ir vairākas organizācijas, kas skaitās nacionāla līmeņa organizācijas, bet nu šīm organizācijām ir tāda un kā lai saka - teorētiska darbība. Bet „Ghetto Games” ir praktiska darbība, kura uzrunā ik vienu jaunieti,” uzsver Vīksna.

„Ghetto Games” rīko dažādas ielu sporta sacensības, kā arī pasākumus dejotājiem, dziedātājiem un atbalsta jaunos motosportistus. Sestdien pasākuma laikā rīdziniekiem jārēķinās, ar satiksmes ierobežojumiem posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti