Galvenās favorītes sasniedz sieviešu basketbola pasaules čempionāta pusfinālu

Olimpiskās čempiones amerikānietes piektdien pasaules čempionātā ar 94:72 pārliecinoši pieveica Francijas basketbolistes un sasniedza pusfinālu, informēja organizatori. Pašreizējām titula īpašniecēm četru spēcīgāko komandu vidū pēc uzvarām ceturtdaļfinālos pievienosies Austrālijas un Spānijas izlases, kā arī mājinieces turcietes.

ASV izlase pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs ir uzvarējušas 30 cīņās pēc kārtas un pēdējo neveiksmi piedzīvoja 2006.gada pasaules meistarsacīkstēs, kad pusfinālā zaudēja Krievijai. Spēlē pret francūzietēm ASV izlase sasniedza komandas rekordu metienu precizitātē (71%) un bez sarežģījumiem pieveica sāncenses, pret kurām astoņās savstarpējās cīņās pasaules čempionātos vienīgo neveiksmi piedzīvoja 1971.gadā. Abas komandas tikās arī 2012.gada Londonas olimpisko spēļu finālā.

Pusfinālā ASV izlase sestdien spēlēs pret Austrāliju, kas teicami darbojās aizsardzībā un ar 63:52 pārspēja Kanādas basketbolistes. Otrā spēlē par vietu finālā spēkiem mērosies Spānijas un Turcijas valstsvienības.

Spānietes vietu pusfinālā droši garantēja ar uzvaru 71:55 pār Ķīnu, jau pirmajā puslaikā iekrājot 18 punktu pārsvaru un ar labu aizsardzību ielaižot tikai 17 punktus. Turpretim Turcijas izlase no iedzinēju pozīcijas nodrošināja viena punkta pārsvaru un uzvaru 62:61 pār serbietēm.

Spēles par medaļām Stambulā risināsies svētdien.