Gads pēc LBS «īsziņu skandāla»: Basketbolā vēl joprojām esot nepildītas finanšu saistības

Gada pagājis kopš “īsziņu skandāla” Latvijas Basketbola savienībā (LBS), taču Latvijas Radio skaidro, ka viss ar finansēm nav skaidrs vēl arī šobrīd - kuluāros runā, ka gan bijušajiem organizācijas darbiniekiem, gan ārpakalpojumu sniedzējiem joprojām neesot samaksāts par pirms vairākiem gadiem padarīto darbu.

Apritējis tieši gads, kopš Latvijas basketbola sabiedrību satricināja nu jau par "īsziņu skandālu" dēvētās publiskās domstarpības starp savienības ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu un bijušo izlašu direktoru Māri Jučmani. Tracis bija skaļš un publisks, bet ātri vien noklusa. Jučmanim tika piedots par radīto pārtēriņu, kā arī organizācijas prezidents Valdis Voins viņam atvainojās. Savukārt Šneps saņēma rājienu par sliktu komunikācijas stilu.

Pagājis gads kopš LBS "Īsziņu skandāla"Mārtiņš Kļavenieks

Voins pirms gada pauda, ka stingrāk jākontrolē savienības finanšu izlietojums: “Ir runa par pašu principu, par kontroles mehānismu.”

Uzreiz pēc skandāla nonākšanas medijos darbu Basketbola savienībā atstāja ilggadējais finanšu direktors Arvīds Grigaļāvičs. Viņš tagad Latvijas Radio atzīst, ka pats nolēmis neturpināt darbu, jo neesot bijis apmierināts ar organizācijas vadības komunikācijas stilu.

Viņš norādīja, ka tā bijusi notikumu virkne, un pēc tā bija jādomā, kā uzlabot sabiedriskās attiecības ārējā telpā. “Tas mani neapmierināja, un mēs nonācām pie kopsaucēja šajā konkrētajā gadījumā, ka dzīvē ir tik daudz dažādi izaicinājumi, un varbūt mans izaicinājuma laiks Basketbola savienībā nonācis tādā punktā, no kura es vairs neturpinātu sadarbību,” pauda Grigaļāvičs.

Tagad Latvijas Radio rīcībā nonākušas vēl kādas detaļas, kas atklāj gan Basketbola savienības komunikācijas veidu, gan finanšu pārvaldību. Reiz arī Latvijas Radio strādājušais Kaspars Kārkliņš pirms neilga laika sociālās saziņas vietnē "Twitter" rakstīja: "Tur [LBS] ar naudu darbojas kā savējo. Man trīs rēķini nav apmaksāti kopš 15.-16. gada! Jo Edgars [Šneps] pateica, ka nevajag maksāt. Man ir tik interesantas e-pastu sarakstes, kurām pie manis nevajadzēja nonākt! Kā cilvēki apspriež - kādi ir varianti izvairīties no rēķinu apmaksas, bet dabūt pakalpojumus arī turpmāk!"

Kārkliņš piekrita jau tuvākajā laikā Latvijas Radio situāciju komentēt plašāk. Apzinot situāciju kuluāros, noskaidrojās, ka arī citiem bijušajiem Basketbola savienības darbiniekiem nav pilnībā samaksāts par jau ļoti sen padarītu darbu.

Situāciju lūdzām komentēt kādreizējam savienības finanšu direktoram Grigaļāvičam, taču viņš norādīja, ka tolaik problēmas nav bijušas. Ja arī bijuša, tās drīzāk varētu būt saistītas ar sliktu pakalpojuma kvalitāti vai neizpildi. Bet viņš nenoliedza, ka pirms maksāšanas tieši ģenerālsekretārs ir tas, kurš uzliek pēdējo parakstu.

Ar Latvijas Basketbola savienības prezidentu Valdi Voinu šī sižeta tapšanas laikā Latvijas Radio sazināties neizdevās - viņš uz zvaniem un īsziņām neatbildēja.

Pagaidām šis zināmo faktu kopums vēl neļauj izdarīt secinājumus vai objektīvus spriedumus. Tāpēc Latvijas Radio turpinās interesēties par šo jautājumu, iztaujājot gan Basketbola savienības vadību, gan publiski izteikties gatavos cilvēkus, kuriem organizācija šķietami apzināti paliek parādā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt