Gada basketboliste Laksa: Pēc traumas nezināju, kā to pateikt vistuvākajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pēc Latvijas valstsvienības debijas pērn Pasaules kausa izcīņā Kitija Laksa atgriezās ASV, kur ikdienā viņa pārstāv Dienvidfloridas universitātes basketbola komandu. Tomēr sezonas pats sākums jau trešajā spēlē Laksai bija neveiksmīgs - pārrautas krusteniskās saites un menisks. Videosarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" basketboliste pastāstīja, ka pēc traumas viņai visgrūtāk bija to pateikt vistuvākajiem cilvēkiem.

Uzreiz pēc neveiksmīgās epizodes basketbola laukumā Kitija nešaubījās, ka būs slikti, jo sāpes ceļgalā bija ļoti asas. Lai gan ārsti mudināja pirms izmeklējumiem nesteigties ar secinājumiem, uzreiz bija skaidrs, ka nebūs labi, jo iztaisnot kāju Kitija nevarēja. 

"Pats grūtākais bija izdomāt, kā to pateikt ģimenei. Bija grūti piezvanīt un pastāstīt mammai.. to spēli nekur nerādīja," paskaidroja pērn par Latvijas gada labāko basketbolisti atzītā Laksa.

Tomēr Kitija ir noskaņota cerīgi, jo viņai apkārt ir labi cilvēki. Atbalstu viņa ir saņēmusi gan komandā, gan no psihologa augstskolā, un arī mamma uz pāris nedēļām sākumā ieradās palīdzēt.

Sezonu Laksai nākas izlaist, un maz ticama ir arī basketbolistes dalība Eiropas čempionātā Rīgā šovasar. Pēc operācijas ir pagājušas jau vairāk nekā deviņas nedēļas un Kitija apradusi ar situāciju, ka kādu laiku būs jāiztiek bez basketbola. Ik dienu viņa dodas uz rehabilitācijas nodarbībām, kā arī veic dažādus vingrinājumus.

"Pagaidām papēdi pielikt pie dibena vēl nevaru," rehabilitācijas procesa virzību iezīmēja Laksa. Ceļgals pašlaik ir viņas pasaules centrs, tomēr basketboliste brīvajā laikā arī tiekas ar draugiem. Laika īsināšanai Kitija adīt nav sākusi, toties viņai ir ienācis prātā, ka varētu iemācīties spēlēt kādu mūzikas instrumentu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti