Francijas vēsturiska uzvara izdzēš ASV basketbolistu cerības uz Pasaules kausu

Francijas izlase trešdien Ķīnā ar 89:79 uzvarēja par galvenajiem favorītiem uzskatītos ASV basketbolistus Pasaules kausa ceturtdaļfinālā un turpinās cīņu par zelta medaļām, liecina rīkotāju informācija. Oficiālos turnīros ASV valstsvienība nebija zaudējusi kopš 2006.gada.

(papildināts ar Austrālijas iekļūšanu pusfinālā)
Par turnīrā pēdējo pusfinālistu vēlāk trešdien kļuva Austrālijas izlase, kas ar 82:70 pārspēja Čehijas valstsvienību.

Frančiem cīņā par pusfinālu Evans Furnjē guva 22 punktus, bet Rūdijs Gobērs nodrošināja 21 punktu un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas. ASV izlasē rezultatīvākais bija 29 punktus guvušais Donovans Mičels.

Ar minimālu pārsvaru pirmajā ceturtdaļā vadībā pabija abas komandas, bet kopš otrā ceturkšņa vidus līderpozīcijās turējās francūži. Trešās ceturtdaļas sākumā Francijas pārsvars sasniedza 10 punktus (51:41), tomēr amerikāņi pakāpeniski deficītu sadeldēja un līdz pēdējam pārtraukumam jau bija panākuši +3 (66:63). Toties Francijas izlase noslēguma ceturtdaļas otrajā pusē ar 11:0 izrāvienu nodrošināja sešu punktu vadību, ko ASV likvidēt vairs nespēja, turklāt pēdējā minūtē vairākkārt kļūdījās.

Pusfinālā Francijas izlase piektdien spēlēs pret Argentīnu, savukārt austrāliešus gaidīs tikšanās ar spāņiem.

Austrālijas valstsvienībai ceturtdaļfinālā 24 punktus guva Petijs Mailss, turpretim Čehijas izlasē ar 21 punktu izcēlās Patriks Auda.

Amerikāņi šoreiz ne tuvu nav spēcīgākajā sastāvā, jo daudzas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigznes no iespējas spēlēt valstsvienībā atteicās. ASV izlase oficiālos turnīros nebija zaudējusi kopš 2006.gada pasaules čempionāta, kur pusfinālā piekāpās Grieķijai. Kopš pēdējās neveiksmes amerikāņi palika nepārspēti Amerikas čempionātā (2007.gadā), trijās olimpiskajās spēlēs (2008, 2012, 2016), un divos pasaules čempionātos (2010, 2014).

Ceļazīmes uz Tokijas olimpiskajām spēlēm Pasaules kausa finālturnīrā jau iepriekš nodrošināja Austrālija, Nigērija, Irāna, ASV un Argentīna. Pasaules kausa izcīņā pēdējās divas atlikušās olimpiskās vakances aizpildīja abas spēcīgākās Eiropas komandas - Spānija un Francija.

Turnīra pirmajā posmā 32 valstsvienības tika sadalītas astoņās grupās, kur pēc apļa izspēles pa divām labākajām vienībām iekļuva nākamajā grupu kārtā. Otrajā kārtā 16 komandas bija sadalītas četrās grupās, no kurām pa divām komandām sasniedza ceturtdaļfinālu.

Uzvarētāji Pasaules kausa izcīņā kļūs zināmi svētdien, 15.septembrī. Pekinā.