Francijas basketbolistu treneris Kolē uzskata Latviju par bīstamu pretinieku

Eiropas čempionātā (EČ) basketbolā otrdien Lillē ceturtdaļfinālā Latvijas izlase spēkosies ar turnīra mājinieci Franciju, kuras galvenais treneris Vinsents Kolē pretiniekus gaidāmajā mačā uzskata par bīstamu komandu.

Latvijas un Francijas basketbolisti tikušies arī iepriekšējos trijos EČ finālturnīros, taču uzvaras guvuši vienīgi francūži. 2009.gada Polijā valstsvienība zaudēja grupu turnīrā ar 51:60, 2011.gadā Lietuvā piekāpās ar 78:89 un pirms diviem gadiem Slovēnijā ar 91:102.

"Mēs zinām daudz [par Latvijas izlases spēlētājiem]. Viņi ir bijuši mūsu pretinieki iepriekšējos trijos Eiropas čempionātos kopš 2009.gada. Mēs zinām, ka šī komanda ir bīstama, un tā ir bīstamāka nekā iepriekšējā reizē," turnīra rīkotāju mājaslapā citēts Kolē.

Francijas izlases galvenais treneris uzskata, ka Kaspars Bērziņš un Latvijas komanda kopumā aizvada labu turnīru. "Bērziņš spēlē labi, un komanda saglabājusi savu stilu. Viņi var nospēlēt lieliski," sacīja Kolē, kurš ir pārliecināts, ka galvenais šajā mačā būs spēle aizsardzībā.

Pirms diviem gadiem Francija izcīnīja Eiropas čempiona titulu, ko šogad savā laukumā cenšas aizstāvēt. Sestdien astotdaļfināla mačā, kurā Francija ar 76:53 uzveica Turciju, izdevās sasniegt jaunu EČ skatītāju rekordu. Šo maču klātienē "Pierre Mauroy" stadionā vēroja 26 135 skatītāji.

"Nespēju iedomāties, kāda būs atmosfēra. Līdzjutēju atbalsts būs viņu lielākā priekšrocība," par gaidāmo maču izteicās Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis, kurš arī atzīmēja, ka Francijai ir labi spēlētāji no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) un Eirolīgas, kā arī lielisks treneris.

Ceturtdaļfināla mačs starp Latvijas un Francijas izlasēm paredzēts otrdien plkst. 22 pēc Latvijas laika. Jau ziņots, ka Latvija sestdien astotdaļfinālā ar 73:66 uzveica Slovēniju un pēc 14 gadu pārtraukuma iekļuva EČ labāko astoņniekā.

Latvijas izlase, kas grupu kārtu aizvadīja "Arēnā Rīga", savā laukumā izcīnīja trīs uzvaras piecos mačos un D grupā ieņēma otro vietu. Latvijas izlase uzvarēja Beļģiju ar 78:67, Čehiju ar 72:65 un Igauniju ar 75:64, taču zaudēja Lietuvai ar 49:68 un Ukrainai ar 74:75.

Francijas valstsvienība, kas grupu kārtu aizvadīja Monpeljē, savā laukumā izcīnīja piecas uzvaras - pret Somiju ar 97:87, Bosniju un Hercegovinu ar 81:54, Poliju ar 69:66, Krieviju ar 74:67 un Izraēlu ar 86:61.

Izslēgšanas spēlēs iekļuva pa četrām labākajām komandām no četrām grupām. EČ finālturnīra otrais posms notiks līdz 20.septembrim. Čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 3. līdz 7.vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.