Francija uzvar Lietuvas izlasi un pirmo reizi triumfē Eiropas čempionātā

Francijas basketbolisti svētdien Ļubļanā finālā ar 80:66 pārliecinoši uzvarēja Lietuvas izlasi un pirmo reizi izcīnīja zelta medaļas Eiropas čempionātā, informēja rīkotāji. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzina čempionvienības basketbolistu Toniju Pārkeru.

Lietuvas valstsvienībai sudraba godalgas ir labākais panākums kopš 2003.gadā izcīnītā čempionu titula. Francijas izlases līdz šim labākais sasniegums Eiropā bija sudraba medaļas iepriekšējā čempionātā 2011.gadā, kā arī 1947.gadā.

Čempioniem finālā rezultatīvākais bija 17 punktus guvušais Nikolass Batums, savukārt Boriss Diovs nodrošināja 15 punktus. Lietuvas valstsvienības līderis Lins Kleiza iekrāja 20 punktu, taču otrajā puslaikā viņa rēķinā bija tikai četri punkti.

Lietuvieši turējās līdz otrās ceturtdaļas vidum, bet turpinājumā vairs nespēja apturēt pretinieku ātro saspēli un triecienus uzbrukumā. Četras minūtes pirms puslaika beigām Francijas pārsvars bija divi punkti (36:34), taču nākamais rezultatīvais uzbrukums Lietuvai izdevās tikai pēc pārtraukuma, kad pretinieki jau bija vadībā ar 18 punktiem (52:34). Francūži uzbruka ar augstu precizitāti gan no groza apakšas, gan tālākas distances, kliedējot Lietuvas izlases izredzes atspēlēties.

Trešās ceturtdaļas vidū Francijas pārsvars sasniedza jau 22 punktus (64:42), un Lietuvas basketbolisti nespēja atrast īsto pretdarbību, kas ļautu būtiski pietuvoties un saasināt cīņu par uzvaru. Pēdējās minūtēs abām komandām cīņas iznākums bija skaidrs, un Francijas izlasei laukumā tika visi tālākie rezervisti.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase Slovēnijā tika līdz otrajai grupu kārtai, bet ceturtdaļfinālā neiekļuva.