Francija un Lietuva cīnīsies par Eiropas čempionāta zeltu (papildināts)

Francijas un Lietuvas basketbola valstsvienības piektdien Ļubļanā uzvarēja pusfinālos un nodrošināja dalību Eiropas čempionāta finālā, kur cīnīsies par zelta medaļām, informēja rīkotāji. Francijas izlase pagarinājumā ar 75:72 pieveica pēdējo divu Eiropas čempionātu uzvarētājus spāņus, bet lietuvieši ar 77:62 guva virsroku pār Horvātiju.

(papildināts ar Francijas uzvaru pār Spāniju)
Kontinenta čempionu titulu pēc valsts neatkarības atjaunošanas lietuvieši līdz šim ir izcīnījuši 2003.gadā, bet četrus gadus vēlāk viņi nodrošināja sev bronzas godalgas. Par sudraba laureātiem Lietuvas basketbolisti kļuva 1995.gadā.

Cīņā par vietu finālā Jons Macjulis Lietuvai iekrāja 23 punktus, savukārt Lins Kleiza guva 22 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Horvātijas izlasē rezultativitātes līderis ar 15 punktiem bija Bojans Bogdanovičs. Pirmais puslaiks pagāja spēkos līdzīgā cīņā, taču pēc pirmajām minūtēm Lietuvas izlase bija vadībā visu turpmāko spēli. Otrā puslaika sākumā Lietuvas basketbolisti laukumā devās ar trīs punktu pārsvaru (40:37), bet vēl pēc sešām minūtēm līderiem jau bija nodrošināts 18 punktu pārsvars (58:40). Spēku samērs atlikušajā laikā vairs nemainījās.

Savukārt Francijas uzvarā lielāko ieguldījumu deva Tonijs Pārkers ar 32 punktiem, turpretim Antuāns Dio, kurš pagarinājumā krāja punktus no soda metienu līnijas, nodrošināja 10 punktu. Spānijai rezultatīvākais bija Marks Gasols ar 19 punktiem un Rūdijs Fernandess ar 17 punktiem.

Pirmo puslaiku Spānija pabeidza ar 14 punktu pārsvaru, ko izsēja līdz pamatlaika beigām. Pēdējās ceturtdaļas izskaņā abām komandām bija iespēja ar vienu metienu nodrošināt uzvaru, taču pēdējie uzbrukumi beidzās nesekmīgi, pamatlaika beigās saglabājot neizšķirtu 65:65. Pagarinājumā Francijas izlase veiksmīgāk nospēlēja aizsardzībā, turklāt ar augstu precizitāti papildināja punktu krājumu ar soda metieniem.

Pusfinālā par 5.vietu Ukraina ar 66:58 uzvarēja Itālijas izlasi un nopelnīja iespēju 2014.gadā spēlēt Pasaules kausa izcīņā. Itālieši par iespēju nākamgad spēlēt Spānijā sestdien cīnīsies pret Serbiju, vienlaicīgi nosakot 7.vietas ieguvējus.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ar finālspēlēm par medaļām beigsies svētdien.