FIBA komisārs Kokainis: Latvijā basketbola tiesneši dzīvo kā siltumnīcā

Juris Kokainis kopš augusta ir Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) kategorijas komisārs, bet pirms tam viņš 23 gadus basketbola spēles tiesājis starptautiskā līmenī. Lai gan Kokainis savulaik ir ieslēdzies telpā no trakojoša spēlētāja, kas neapmierinātībā ar soģa lēmumu dauzījis durvis tā, ka biris apmetums, pieredzējušais speciālists sarunā Latvijas Radio pauda pārliecību, ka Latvijā basketbola tiesneši darbojas daudz komfortablākā vidē, nekā viņu kolēģi daudzviet pasaulē.

Negācijas tiesneša darbā Kokainis uzskata tikai par garoziņu, jo, neraugoties uz dažādiem spēlētāju izgājieniem, Latvijā, viņaprāt, ir siltumnīcas režīms, ja salīdzina ar Grieķiju vai Turciju. Piemēram, Grieķijā pirms dažiem gadiem čempionāta finālspēli pārtrauca vairākas reizes, līdz no zāles tika padzīti visi skatītāji un spēle risinājās tukšu tribīņu priekšā. 

Juris Kokainis par basketbola spēļu tiesāšanuInita Kresa-Katkovska

  Labs tiesnesis laukumā sev nepievērš uzmanību, bet galvenais, lai viņu lēmumi neizlektu no spēles ritma, uzsvēra Kokainis. Ja tas ir nodrošināts, spēlētāji tiesnesi redz, bet nepievērš viņam īpašu uzmanību.

  Video izmantošana basketbola tiesāšanā tikai attīstīsies, tostarp arī Latvijā,

  uzskata Kokainis. Viņš pastāstīja, ka Latvijas Basketbola savienība ir noslēgusi līgumu par sistēmas ieviešanu jau šogad, bet nākamgad to izmantos arī otrajā līgā. Kokainis neslēpj, ka tiesnešiem gadās arī cilvēciskas kļūdas, bet galvu bāzt smiltīs tādā gadījumā nevajagot. 

  Basketbola spēļu tiesāšanā video izmantošana netiek bremzēta un saraksts, kādas epizodes var izvērtēt atkārtojumā, kļūst arvien garāks, pastāstīja Kokainis. Video iespēju viņš gan neuzskata par garantiju pareizai rīcībai, jo tiesnesim laukumā lēmums jāpieņem sekundes desmitdaļā, bet pāris sekundes vēlāk īstais brīdis jau būs palaists garām. 

  Latvijā basketbolā tiesnešu katastrofāli trūkst, jo ir ļoti daudz līgu un milzums spēļu, atzina Kokainis, kura pēdās basketbola tiesāšanā gājuši arī abi viņa dēli. Kokainis gan palepojās, ka Latvija tomēr ir viena no retajām Eiropas valstīm ar 11 FIBA kategorijas tiesnešiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Basketbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti