Februārī apstiprinās Latvijas basketbola valstsvienību trenerus

Latvijas Basketbola savienība (LBS) valstsvienību galvenos trenerus plāno apstiprināt februārī, piektdien informēja LBS. Līgums vēl nav noslēgts ar vīriešu izlases potenciālo treneri Ainaru Bagatski, bet sieviešu valstsvienībā ir divi galvenie pretendenti - Aigars Nerips un Ainars Zvirgzdiņš.

Nacionālo izlašu direktors Māris Jučmanis pastāstīja, ka LBS Treneru komisija un valde principiāli atbalstīja Bagatska palikšanu vīriešu valstsvienības galvenā trenera postenī, taču līgums vēl nav noslēgts, jo tiek respektēti trenera pienākumi klubā, un turpinās sarunas par sadarbības noteikumiem. Treneru štābā darbu noteikti turpinās Artūrs Štālbergs, kurš iepriekšējās divas sezonas bija viens no Bagatska asistentiem.

Sieviešu valstsvienības vadītāja izraudzīšanās procesā Treneru komisija lūdza Neripu un Zvirgzdiņu rakstiski sagatavot savu redzējumu  par komandas attīstību nākamajos četros gados. Nākamajā Treneru komisijas sēdē paredzēts uzklausīt abus speciālistus un izstrādāt priekšlikumu LBS valdei.

Bagatskis vadīja vīriešu valstsvienību divos Eiropas čempionātos. 2011.gadā Latvijas komandas kvalifikācijas turnīrā uzvarēja trijās no astoņām spēlēm, bet finālturnīrā piedzīvoja piecus zaudējumus. 2013.gada čempionāta kvalifikācijā Latvijas komanda izcīnīja piecas uzvaras astoņās spēlēs, finālturnīrā sasniedza bilanci 4-4 un noslēguma tabulā ierindojās 11.vietā.

Nerips sieviešu valstsvienību vadīja Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā 2012.gadā, kad komanda ar piecām uzvarām astoņās spēlēs ieņēma 2.vietu grupā, un finālturnīrā 2013.gadā, kur visās trijās spēlēs komanda zaudēja. Savukārt Zvirgzdiņš vadīja sieviešu valstsvienību Eiropas čempionātā 2007.gadā un 2009.gadā, kā arī 2008.gada olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā un Pekinas olimpiskajā turnīrā, kur izlase ieguva 9.vietu.

Eiropas 2015.gada vīriešu čempionāta kvalifikācijas turnīra izlozē 3.februārī Barselonā Latviju pārstāvēs Jučmanis. Augustā 26 līdz 29 komandas cīnīsies par 13 līdz 16 ceļazīmēm uz finālturnīru. Kvalifikācijas turnīra dalībnieku skaits būs atkarīgs no īpašo ielūgumu skaita Eiropas valstīm uz 2014.gada Pasaules kausa izcīņu.
Tiesības 2015.gadā spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā Ukrainā jau ir astoņām komandām - 2013.gada turnīra pirmo septiņu vietu ieguvējām un pasaules čempionāta dalībniecēm Francijai, Lietuvai, Spānijai, Horvātijai, Slovēnijai, Ukrainai un Serbijai, kā arī pirmā kvalifikācijas turnīra uzvarētājai Igaunijas valstsvienībai.

Četras komandas, kuras saņems īpašos ielūgumus uz 2014.gada Pasaules kausa turnīru, nosauks 1.februārī. Izraudzītās Eiropas valstu izlases, kuru būs ne vairāk kā trīs, saņems arī ceļazīmes uz kontinenta 2015.gada čempionāta finālturnīru.

2015.gada Eiropas sieviešu čempionāta kvalifikācijas turnīrā jūnijā Latvijas valstsvienība grupā cīnīsies ar Itālijas, Igaunijas un Portugāles izlasēm. Finālturnīram kvalificēsies grupas uzvarētājas, kā arī piecas no sešām otro vietu ieguvējām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti