Latvijas hokeja Virslīga. HK "Olimp/Venta 2002" - HK "Liepāja"

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" - BK "Ventspils"

Favorītu duelī «VEF Rīga» pieveic BK «Ventspils» basketbolistus

Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) turnīra favorītu "VEF Rīga" un "Ventspils" cīņā pārāki Rīgā bija rīdzinieki. "VEF Rīga" uzvarēja "Ventspils" vienību ar 82:75.

Mājiniekiem lielā diena bija Kailam Olmenam, kurš guva 22 punktus, izcīnīja piecas bumbas zem groziem, četrreiz rezultatīvi piespēlēja un izprovocēja deviņus pārkāpumus pretiniekiem, sakrājot labāko efektivitātes koeficientu mačā 29. Vienīgais soda metienu precizitāti varēja vēlēties labāku - mērķi sasniedza vien četri no 11 mēģinājumiem.

19 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Aizejam Pinjeiro, 13 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles Aigaram Šķēlem, bet 12 punkti un piecas atlēkušās bumbas Maiklam Kaizeram.

Viesiem 18 punkti un pa piecām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm Artūram Ausējam, 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Kristoferam Kofijam, 13 punkti, sešas atlēkušās bumbas un piecas pārķertas bumbas Viljamam Reimenam, bet 11 punkti Edgaram Lasenbergam.

Abās komandās bija iztrūkums. Mājiniekiem nevarēja palīdzēt Aleksandrs Madsens un Mārcis Vītols, bet viesiem - Kemerons Randlss.

Jau ar pirmajām minūtēm nedaudz labāk uzbrukumā veicās mājiniekiem, kamēr Ventspils kluba basketbolisti pirmajā ceturtdaļā vadībā netika. Pēc 7:7, ko ar triecienu grozā no augšas viesiem panāca Kristofers Kofijs, mājinieki guva sešus punktus pēc kārtas - 13:7, lielāko pārsvaru ceturtdaļas beigās panākot ar astoņu punktu plusu.

Otrajā ceturtdaļā pēc gūtiem četriem punktiem Kofija un Artūra Ausēja izpildījumā (16:20) minūtes pārtraukumu bija spiesti pieprasīt "vefieši".

15.minūtē mājinieki pēc sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem pirmoreiz mačā panāca desmit punktu pārsvaru - 32:22, bet puslaiku pabeidza ar +11 pēc diviem precīziem Kaila Olmena soda metieniem - 41:30.

Otrajā puslaikā pēc vēl viena Olmena divpunktu metiena "VEF Rīga" panāca 49:33, taču pēc tam ventspilnieki uzsāka pakaļdzīšanos, pēc Ausēja trīspunktu metiena gūstot 11 punktus pēc kārtas un pietuvojoties līdz 44:49.

Pēc Sauļus Kulvieša divpunktu metiena "vefieši" panāca 12 punktu pārsvaru (58:46), taču drīz vien rezultāta starpība mājinieku laikā atkal svārstījās piecu punktu robežās.

Pēdējā ceturtdaļā pēc Kofija trīspunktu gājiena 32.minūtē ventspilnieki pietuvojās līdz 62:64. Tad solista lomā izvirzījās Olmens, kurš gan pats guva punktus, gan ar piespēlēm apgādāja partnerus, sekmējot 74:62 panākšanu sešas ar pusi minūtes pirms mača beigām.

Pēc Viljama Reimena trīspunktnieka ventspilnieki pietuvojās līdz 73:78, liekot mājinieku galvenajam trenerim Jānim Gailītim ņemt minūtes pārtraukumu.

Mājiniekiem pārsvaru izdevās nosargāt, nostiprinoties arī turnīra tabulas vadībā.

Latvijas komandu grupā līdere ar 18 uzvarām 20 spēlēs ir "VEF Rīga", "Ventspils" un "Ogre" seko ar 11 panākumiem 17 mačos. "Liepāja" 16 spēlēs izcīnījusi astoņas uzvaras, Valmieras komandai 18 dueļos ir par četrām mazāk, kamēr "Latvijas Universitāte" 20 spēlēs tikusi pie diviem panākumiem.