Eiropas čempionātu basketbolā ar uzvaru atklāj Slovēnija, Gruzija mača galotnē pieveic Lietuvu, Somija uzvar Franciju

Eiropas čempionāta pirmajā grupu turnīra spēlē Slovēnijas valstsvienība ar 90:81 ceturtdien pārspēja Polijas izlasi, liecina organizatoru informācija. Saspringtā spēlē Gruzijas izlase pēdējā ceturtdaļā saglabāja pārsvaru, uzvarot spēcīgo Lietuvas izlasi (79:77). Pie panākuma tika arī Vācijas izlase, kas ar 75:63 pieveica Ukrainas pārstāvjus, bet Grieķija droši apspēlēja Islandes valstsvienību (90:61). Somijas izlase papildlaikā pārspēj spēcīgo Francijas izlasi.

(papildināts ar visiem pirmās dienas spēļu rezultātiem)

Slovēnijas rindās pārliecinoši rezultatīvākais bija izlases kapteinis Gorans Dragičs, kurš atzīmējās ar 30 gūtiem punktiem. Polijas komandā ar 22 punktiem izcēlās Mariušs Ponitka, kura kontā arī 13 bumbas zem groziem.

Spēle iesākās līdzīgi, bet otrajā ceturtdaļā izrāvienu veica slovēņi, kas pārtraukumā devās ar septiņu punktu pārsvaru (53:46). Otro puslaiku ar mainīgām sekmēm aizvadīja abas izlases, uzvaru gūstot Slovēnijas valstsvienībai.

Pārsteidzošu uzvaru izcīnīja Somijas izlase, kas mača izskaņā panāca neizšķirtu (72:72), bet pagarinājumā apspēlēja grupas favorītus Franciju.

Otrajā B apakšgrupas spēlē Gruzijas izlase ar 79:77 mača galotnē pārspēja Lietuvas vienību. Uzvarētāju rindās ar 29 punktiem pārliecinoši rezultatīvākais bija Tornike Šengelia.

Citā A Grupas spēlē Grieķija pārliecinoši pieveica Islandes izlasi ar 90:61. Grieķu labā 20 punktus sameta Nikos Pappas, bet 17 pievienoja Georgs Printezis. Islandes komandā pārliecinoši rezultatīvākais ar 21 punktu bija Haukurs Palsons.

Pirmajā B apakšgrupas spēlē Vācijas izlase ar 75:63 apspēlēja Ukrainas valstsvienību. Vācijas izlases labā 32 punktus sameta Deniss Šrēders, bet 17 punktus pievienoja Robins Benzings.

Dienas pēdējā spēlē Itālijas bumbas meistari pārliecinoši apspēlēja Izraēlas spēlētājus ar 69:48.

Latvijas izlasei pirmā spēle piektdien paredzēta pret Serbijas valstsvienību.