Eiropas čempionātā noteikti visi ceturtdaļfinālu pāri

Pēc Horvātijas uzvaras otrajā pagarinājumā ar 92:88 pār Grieķiju Eiropas čempionātā pirmdien kļuva zināmi visi ceturtdaļfinālisti, savukārt dienas otrajā spēlē Itālijas uzvara pagarinājumā 86:81 pār Spāniju, kas pēdējā ceturtdaļā izsēja 15 punktu pārsvaru, noteica visu ceturtdaļfināla pāru sadalījumu, liecina rīkotāju informācija.

Līdz ar Grieķijas zaudējumu pēdējo vakanci vēl pirms savas pēdējās spēles grupā nodrošināja pašreizējie čempioni spāņi. Pirmo vietu F grupā ar uzvaru pēdējā spēlē garantēja horvāti, kurus ceturtdaļfinālā gaidīs tikšanās ar Ukrainu. Slovēnija neatkarīgi no pēdējās spēles ar Somiju grupā būs otrā un izslēgšanas turnīru sāks pret Franciju, bet Itālija pakāpās uz trešo vietu grupā, kas viņiem pretiniekos nodrošināja Lietuvu. Ceturtie grupā palika Spānijas basketbolisti, kam nākamais pretinieks būs E grupas spēcīgākā komanda Serbija.

F grupā jau pirms pēdējās spēļu kārtas vietu četriniekā un līdz ar to dalību ceturtdaļfinālā garantēja Horvātija, Slovēnija un Itālija, savukārt somiem izredžu vairs nebija. Arī grieķu izredzes bija pieticīgas, un, pirmkārt, viņiem vajadzēja uzvarēt Horvātijas valstsvienību, kas pretendēs gūt 18 gados pirmās medaļas tik augsta līmeņa turnīrā.

Jau vēstīts, ka E grupā aiz Serbijas četriniekā iekļuva Lietuva, Francija un Ukraina, savukārt tālākās pozīcijas ieņēma Beļģija un Latvija, kas ceturtdaļfinālā netika. Pa diviem ceturtdaļfināliem risināsies trešdien un ceturtdien, pusfināli būs piektdien, bet finālspēles par medaļām Ļubļanā notiks svētdien.

Līdz ar rīkotājvalsts Spānijas iekļūšanu spēcīgāko komandu astoņniekā kļuva skaidrs, ka tikai vājākā no astoņām Eiropas valstsvienībām neiegūs tiesības piedalīties 2014.gada Pasaules kausa izcīņā.