Dončičs gūst savainojumu «Mavericks» zaudējumā; «Nets» nonāk soļa attālumā no izstāšanās

Otro zaudējumu trīs spēlēs piektdien piedzīvoja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks", kas ar 122:130 piekāpās Losandželosas "Clippers", liecina Nacionālas Basketbola asociācijas (NBA) informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 2-1 "Clippers" labā. Situāciju vēl nepatīkamāku padara fakts, ka "Mavericks" līderis Luka Dončičs guvis potītes savainojumu. Savukārt citā mačā Bruklinas "Nets" piekāpās Toronto "Raptors", nonākot soļa attālumā no izkrišanas no "play-off" turnīra.

(papildināts ar "Mavericks" spēli)

Porziņģis piektdien spēlēja 38 minūtes (38:21), gūstot 34 punktus. Liepājnieks arī izcīnīja 13 bumbas zem groziem, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un bloķēja vienu metienu. Porziņģis sekmīgi izpildīja piecus no deviņiem trejačiem, sešus no deviņiem divpunktu metieniem. No soda līnijas viņš nekļūdīgi izpildīja septiņus metienus.

Uzvarētājiem ar 36 punktiem atzīmējās Kavajs Lenards.

Spēles trešajā ceturtdaļā potītes savainojumu guva Dončičs, kurš devās uz ģērbtuvēm, lecot uz vienas kājas. Pēc neilga brīža slovēnis pieklibodams atgriezās un pat devās laukumā, taču pilnvērtīgu sniegumu viņš nespēja demonstrēt, tāpēc drīz vien tika nomainīts un laukumā vairs neatgriezās.

Tiesa pēc potītes traumas gūšanas Dončičs paspēja savākt divciparu rādītājus trīs statistikas ailītēs, esot pirmais "Mavericks" kreklā, kurš to iespējis izslēgšanas turnīrā. Dončičs sameta 13 punktus, izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un atdeva tikpat rezultatīvas piespēles. Viņš arī kļuva par visu laiku trešo jaunāko spēlētāju, kurš to paveicis.

Spēles pirmajās minūtēs vadībā bija "Mavericks", taču otrajā ceturtdaļā līderos izrāvās favorīti no Losandželosas. Spēles izskaņā Dalasas klubs centās rezultātu izlīdzināt, taču pilnībā sadeldēt deficītu nespēja.

Ceturtā spēle šajā duelī paredzēta svētdien.

Trešajā izslēgšanas spēlē starp Bruklinas "Nets" un Toronto "Raptors" uzvaru ar 117:92 guva pagājušā gada čempioni no Kanādas. Rodions Kurucs šajā mačā spēlēja pieticīgu lomu. "Nets" nonākuši ļoti nepateicīgā situācijā, jo katra nākamā spēle viņiem varbūt pēdējā. Sērijā līdz četrām uzvarām "Raptors" ir vadībā ar 3-0.

Kurucs laukumā nāca uz maiņu, spēlēja deviņas minūtes (9:16), kurās sameta sešus punktus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Viņš izpildīja vienu nesekmīgu tālmetienu, bet no tuvākas distances viņš nekļūdīgi veica trīs metienus.

Rezultatīvākais "Nets" rindās bija Tailers Džonsons, kurš sameta 23 punktus.

Jau pirms spēles bija zināms, ka "Nets" nevarēs palīdzēt viņu tālmetienu speciālists un viens no komandas līderiem Džo Heriss, kurš dienu iepriekš pameta NBA "burbuli" Oralndo Disneja pasaules sporta kompleksā

Jau no pirmajā minūtēm vadībā bija "Raptors", kuru pārsvara apjoms variēja, tomēr nevienā brīdī līdz galam nepazuda.

Nākamā spēle starp abām komandām paredzēta svētdien.

NBA "burbulī" 16 spēcīgākās komandas turpina izslēgšanas turnīru. Pirmās kārtas pārvarēšanai nepieciešamas četras uzvaras.