Sporta studija

Vai Latvijas rallija trasēs mēs redzam nākamos pasaules čempionus?

Sporta studija

Sporta studija

Mans Treneris. Jelgavas jauno basketbolistu treneris Alvils Eglītis

Demokrātiskais Kambalas un Šnepa treneris Alvils Eglītis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

“Grūti izteikt vārdos, cik svarīgs ir tāds pirmais treneris katram no mums,” savas basketbola komandas vārdā par savu treneri Alvilu Eglīti raksta Atis Jaunzems, kurš pirms daudziem gadiem kopā ar Kasparu Kambalu trenējies viņa vadībā. Savulaik Eglītis trenējis arī Edgaru Šnepu.

“To, kā man un mums bija paveicies, spēju novērtēt pēc daudziem gadiem, un nevienu brīdi neesmu šaubījies, ka tādus cilvēkus pasaulē vajag vairāk, tad arī pasaule būs labsirdīgāka un krāsaināka,” turpina Jaunzems.  

Pats viņš norāda, ka pie šādas atziņas nonācis pirms gadiem 20, kad beidzis spēlēt basketbolu. “Man nevajadzēja tik ilgu laiku, lai to saprastu,” tā Atis.

Alvils Eglītis ir basketbola treneris ar vairāk nekā 30 gadu stāžu. Treneris – demokrāts.

“Ir no sākuma to robežu novilkt grūti - cik tālu demokrātija, cik tālu man jāpasaka kāds stingrāks vārds. Vēlāk, pēc gadiem diviem, puiši saprot, kādas ir manas prasības. Ja paliek kādi divi palaidņi, kuriem prasās kāds “trīsstāvīgs” vārds vai drusciņ pacelt balsi, tad pārējie man nāk palīgā un viņi ņem aiz čupra arī tos divus,” tā teic pats treneris Eglītis.

Savulaik Eglītis Jaunzemam atklājis, ka nav ticējis, ka puisis izturēs. Bet vēlāk atzinis gan par labāko spēlētāju, gan iekārtojis prakses vietā mēbeļu galdniecībā, gan uzdāvinājis pirmos ”Adidas” basketbola apavus.

Savā dzimšanas dienā Jaunzems ticis par komandas kapteini - komandas biedrs Kambala atpalicis par piecām balsīm.

Savulaik Eglītis strādājis arī “Lauktehnikā”. Kopā ar domubiedru paņēmuši apsaimniekošanā sporta zāli, lai puikām būtu kur trenēties. Jaunzems vēl atceras, ka no rīta plkst. 6.30 sācis treniņus, bet treneris vēlāk vedis uz skolu.

Dienā, kad LTV raidījums “Sporta studija” viesojās Jelgavā pie trenera Eglīša, viņa trenētie puiši spēlējuši ar ventspilniekiem. Sākumā viesi bijuši vadībā, bet pašās beigās jelgavnieki atspēlējušies un pašās mača beigās necerēti izrāvuši uzvaru.

Treneris atzīst: tas ir gandarījums, kad puiši saprot. Iepiekš naktis nav gulējis, domājis, kādēļ kādam kas nesanāk. Bet tad vienā brīdī jutis, ka puikām “atlec vaļā”. “Tas uzlādē atkal,” tā Eglītis.

Paldies, trener, ka Tevi satikām un iepazinām. Tu esi labākais,” tā par savu treneri saka audzēkņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti