Dāvja Bertāna «Laboral Kutxa» iegūst divu uzvaru pārsvaru Eirolīgas ceturtdaļfinālā

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns piektdien guva 15 punktus, palīdzot Spānijas klubam Vitorijas "Laboral Kutxa" uzvarēt arī ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē. Aizvadītajā mačā "Laboral Kutxa" savā laukumā ar 82:78 pagarinājumā pieveica Grieķijas klubu Atēnu "Panathinaikos", sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-0.

Bertāns laukumā pavadīja 39 minūtes un 12 sekundes, kas bija ilgākais laiks visā mačā, realizējot četrus no septiņiem izpildītajiem tālmetieniem un visus trīs soda metienus. Latviešu uzbrucējs izcēlās ar trim atlēkušajām bumbām, trim rezultatīvām piespēlēm, divām pārtvertām bumbām, četriem izprovocētiem pārkāpumiem un trim piezīmēm.

Dueli Bertāns noslēdza ar 20 efektivitātes koeficienta punktiem, kas bija dalīts augstākais rādītājs uzvarētāju rindās.

Rezultatīvāk par latvieti "Laboral Kutxa" rindās nospēlēja vienīgi 24 punktus iemetušais Dariuss Edamss. Savukārt "Panathinaikos" sastāvā rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Dimitris Diamantidis.

Lielu daļu ceturtās ceturtdaļas mājiniekiem bija drošs pārsvars, kas vienubrīd pat sasniedza desmit punktus (61:51) un vēl priekšpēdējā minūtē viņi bija vadībā ar 70:63. Tomēr pēdējo pusotru minūti "Panathinaikos" nospēlēja ļoti pārliecinoši un ar Diamantida tālmetienu panāca izlīdzinājumu.

Pagarinājuma ievadā sekmīgi spēlēja Jannis Burusis, kurš pret saviem grieķu tautiešiem guva piecus punktus un "Laboral Kutxa" aizskrēja priekšā ar 80:75. Turpinājumā komandas kādu laiku spēlēja bez punktiem, bet 47 sekundes pirms papildlaika beigām Eliots Viljamss samazināja viesu deficītu līdz diviem punktiem. "Panathinaikos" bija iespēja izraut arī neizšķirtu, bet Miroslavs Raduljica netrāpīja no groza apakšas un pēc tam "Laboral Kutxa" dueli noveda līdz uzvarai.

Abu komandu pirmā spēle tika aizvadīta trešdien, kad "Laboral Kutxa" savā laukumā svinēja panākumu ar 84:68.

Tikmēr citā ceturtdaļfināla sērijā piektdien Spānijas vienība Barselonas "Lassa" izbraukumā ar 92:66 uzvarēja Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" no Krievijas, sērijā panākot izlīdzinājumu 1-1.

Uzvarētājiem 18 punktus iemeta Huans Karloss Navarro, kuram tā bija trīssimtā spēle Eirolīgas karjerā, bet pa 13 punktiem sameta čehs Tomāšs Satoranskis un Strats Perperoglu. Savukārt Krasnodaras komandai ar 19 punktiem palīdzēja Malkolms Delanijs.

"Lassa" kļuvusi par pirmo komandu kopš 2009.gadā, kas ULEB Eirolīgas izslēgšanas turnīrā spējusi izbraukumā gūt uzvaru ar vairāk nekā 20 punktu pārsvaru.

Vēl divās ceturtdaļfināla sērijās pēc pirmajām divām spēlēm ar 2-0 vadībā ir vienības, kas šos dueļus aizvadīja savā laukumā - Krievijas čempioni Maskavas CSKA ir priekšā pret Belgradas "Crvena Zvezda Telekom" no Serbijas, bet turku Stambulas "Fenerbahce" uzvar pērnā gada Eirolīgas čempionus Madrides "Real" no Spānijas.

Nākamās spēles sērijās notiks nākamnedēļ.

Turnīra otrajā posmā 16 komandas bija sadalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra četras labākās vienības iekļuva ceturtdaļfinālā. "Top 16" kārtā spēlēja arī Jānis Strēlnieks ar Vācijas komandu Bambergas "Brose Baskets" un Kaspars Vecvagars ar Lietuvas klubu Kauņas "Žalgiris", taču latviešu basketbolistu pārstāvētās vienības ceturtdaļfinālam nekvalificējās, jo savā grupā palika sestajā un astotajā pozīcijā.