Dāvis Bertāns ar 16 punktiem palīdz «Laboral Kutxa» izcīnīt uzvaru Spānijas čempionāta spēlē

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns svētdien guva 16 punktus, palīdzot Vitorijas "Laboral Kutxa" komandai izcīnīt uzvaru Spānijas čempionāta spēlē un nodrošināt vietu izslēgšanas maču turnīrā. "Laboral Kutxa" savā laukumā ar 101:73 (22:12, 35:14, 22:21, 22:26) uzveica Sansevastjanas "Gipuzkoa Basket" vienību.

Dāvis Bertāns spēlēja 28 minūtes un 45 sekundes, iemetot divus no sešiem divpunktu metieniem un četrus no astoņiem tālmetieniem, izcīnot astoņs atlēkušās bumbas un izdarot vienu rezultatīvu pispēli, kas viņam deva 14 efektivitātes koeficienta punktus.

Uzvarētājiem 21 punktu sameta Alverto Korvačo, bet zaudētājiem ar 25 punktiem izcēlās Markuss Lendrijs.

Tikmēr citā spēlē Daira Bertāna pārstāvētā Bilbao "Dominion" mājās ar 55:77 (12:19, 15:13, 16:16, 12:29) zaudēja līdervienībai Barselonas "Lassa".

Dairis Bertāns spēlēja 22 minūtes un 38 sekundes, gūstot piecus punktus. Viņš aizmeta garām vienīgo divpunktienieku, trāpīja vienu no diviem tālmetieniem un abus soda metienus, izcīnot vienu atlēkušo bumbu un tiekot pie sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Klevins Hanna zaudētājiem guva 19 punktus, bet "Lassa" rindās rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Ante Tomičs.

Tikmēr vēl vienā spēlē Anžejs Pasečņiks un Grankanārijas "Herbalife" viesos ar 87:92 (21:25, 20:26, 21:16, 25:25) zaudēja Malagas "Unicaja" vienībai.

Pasečņiks spēlēja tikai divas minūtes un 23 sekundes, iemetot vienīgo divpunktu metienu un izcīnot vienu atlēkušo bumbu.

Savukārt traumu guvušā Rolanda Šmita Fuenlavradas "Montakit" viesos ar 80:74 (19:20, 16:22, 16:13, 29:19) uzvarēja Madrides "Movistar Estudiantes".

Jau ziņots, ka Šmits kājas pirksta traumas dēļ nevarēs spēlēt vismaz trīs nedēļas.

Spānijas čempionāta līderei "Lassa" komandai ir 27 uzvaras 30 mačos.

"Laboral Kutxa" ar 21 panākumu ieņem ceturto vietu, bet par diviem panākumiem mazāk ir "Herbalife" rēķinā, kas atrodama piektajā pozīcijā.

Septīto vietu ar 16 uzvarām ieņem "Montakit", bet "Dominion" ir pozīciju zemāk ar 15 panākumiem.

Tikmēr Saragosas CAI, kuras rindās pirms trim nedēļām debitēja 18 gadus vecais Verners Kohs, ar 11 uzvarām atrodama 13.pozīcijā starp 18 vienībām.

Astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs.