Dalasas «Mavericks» izcīna teju neticamu uzvaru; panākumus gūst arī Bertāna un Kuruca komandas

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" trešdien spēles pēdējās sekundēs ar 114:113 pārspēja Memfisas "Grizzlies". Tikmēr Dāvja Bertāna Vašingtonas "Wizards" ar 123:111 uzvarēja Sakramento "Kings". Savukārt citā spēlē Rodiona Kuruca pārstāvētā Milvoki "Bucks" ar 130:105 pieveica līgas pastarīti Minesotas "Timberwolves", liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija.

Porziņģis 32 minūtēs (32:24) guva 21 punktu, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Liepājnieks realizēja divus no pieciem tālmetieniem, piecus no astoņiem divpunktu metieniem un visus piecus soda metienus. Viņam esot laukumā, "Mavericks" sameta par četriem punktiem vairāk nekā "Grizzlies".

Spēles varonis Luka Dončičs guva 29 punktus, tai skaitā uzvaras metienu pēdējā sekundē. Savukārt Memfisas komandā ar 23 punktiem atzīmējās Greisons Alens.

Vien 3,2 sekundes pirms "Mavericks" un "Grizzlies" spēles beigām rezultāts bija 113:111 par labu Memfisas komandai. Dončičs realizēja vienu no diviem soda metieniem, bumbu izcīnot Memfisas komandai. Nekavējoties sekoja pārkāpums, taču "Grizzlies" spēlētājs Alens netrāpīja nevienu no diviem soda metieniem. Dalasas vienība 1,8 sekundes pirms spēles beigām pieprasīja minūtes pārtraukumu, kam sekoja neticams Dončiča tālmetiens līdz ar sirēnu, atnesot uzvaru Dalasas komandai.

Citā spēlē Bertāns spēlēja 21 minūti un 40 sekundes. Šajā laika rūjienietis sameta 16 punktus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles un bloķēja vienu metienu. Bertānam bija labākais lietderības koeficients komandā – viņam esot laukumā, "Wizards" guva 20 punktu pārsvaru.

Rezultatīvākais galvaspilsētas komandā bija Bredlijs Bīls ar 31 punktu, kamēr Rasels Vestbruks pievienoja vēl 25 punktus, 15 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles.

Sakramento komandā Deārons Foks guva 33 punktus.

Kurucs spēlēja sešas minūtes un 22 sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un pārtvēra vienu pretinieku bumbu. Kurucs realizēja abus trīspunktniekus un vienu no diviem divpunktu metieniem, aizvadot sezonas rezultatīvāko spēli. Kamēr latvietis bija laukumā, "Bucks" guva par diviem punktiem mazāk nekā pretinieki.

Rezultatīvākais "Bucks" rindās bija Kriss Midltons, kurš sameta 27 punktus.

Savukārt "Timberwolves" komandā ar 24 punktiem izcēlās Entonijs Edvards.

Sezonas kopvērtējumā "Bucks" ar 34 uzvarām 54 spēlēs ir trešajā vietā NBA Austrumu konferencē. Tikmēr "Wizards" ar 21 uzvaru 54 spēlēs ir 12. vietā. No izslēgšanas zonas jeb labāko desmitnieka viņus šķir viena uzvara. Savukārt "Mavericks" ar 30 uzvarām 54 spēlēs ir septītie NBA Rietumu konferencē.

Nākamo spēli "Bucks" jau ceturtdien aizvadīs pret Atlantas "Hawks", bet dienu vēlāk "Wizards" spēlēs pret Ņūorleānas "Pelicans", savukārt "Mavericks" uzņems Ņujorkas "Knicks".