Dalasas «Mavericks» bez Porziņģa uzvar; Bertāna «Wizards» pieveic NBA čempioni

Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" pirmdien pagarināja panākumu sēriju, papildlaikā ar 127:124 pieveicot Losandželosas "Lakers". Tikmēr latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien izlaida spēli, bet viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" ar 102:92 pieveica Memfisas "Grizzlies". Savukārt citā spēlē Rodiona Kuruca Hjūstonas "Rockets" ar 100:120 zaudēja Čikāgas "Bulls", liecina Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) informācija.

(papildināts ar "Wizards" spēles rezultātu)

Porziņģis spēli izlaida muguras lejasgala savainojuma dēļ. Savainojuma nopietnību komanda pagaidām neafišē.

Komandas uzvarā teicami spēlēja Tims Hārdevejs juniors, kurš sakrāja 29 punktus. Vēl 21 punktu pievienoja Luka Dončičs.

"Grizzlies" labā Dža Morants guva 22 punktus.

Tikmēr varenu atspēlēšanos iespēja Vašingtonas "Wizards", kas vēl trešās ceturtdaļas ievadā bija iedzinējos ar 17 punktu deficītu. Pēdējā nogriežņa ievadā Vašingtonas komanda pārņēma vadību un pat guva astoņu punktu pārsvaru. Pamatlaika pēdējā minūtē "Lakers" izdevās rezultātu izlīdzināt un novest cīņu līdz papildlaikam.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija 28 minūtes (28:09), kuru laikā sameta astoņus punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un atdeva divas rezultatīvas piespēles.  Rūjienietis realizēja divus no septiņiem tālmetieniem un abus sodiņus, kamēr divi divpunktu metieni lidoja grozam secen. Kamēr Bertāns bija laukumā, "Wizards" guva par deviņiem punktiem mazāk nekā pretinieki.

Vašingtonas uzvarā 33 punktus guva Bredlijs Bīls, bet par punktu mazāk bija Raselam Vestbrukam.

Losandželosas komandā 31 punktu guva Lebrons Džeimss.

"Wizards" šī bija piektā uzvara pēc kārtas.

Savukārt citā spēlē Kurucs spēlēja nepilnas desmit minūtes (9:44), kuru laikā punktus neguva, bet izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un bloķēja vienu metienu. Latvietis izpildīja divus tālmetienus, taču abi bija nesekmīgi. Viņam esot laukumā, "Rockets" guva par pieciem punktiem vairāk nekā pretinieki.

Hjūstonas komandā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Deivids Nvaba, bet uzvarētajiem 24 punktus sameta Kobijs Vaits.

Sezonas kopvērtējumā "Mavericks" ar 14 uzvarām 29 spēlēs pakāpušies uz devīto vietu NBA Rietumu konferencē. Savukārt "Rocket", kas zaudējuši pēdējās astoņās spēlēs, ir 14. vietā ar 11 panākumiem 29 mačos. Tikmēr NBA Austrumos 13. vietā ir "Wizards", kas 28 spēlēs uzvarējuši 11 reizes.

Nākamo spēli vēlāk otrdien "Mavericks" aizvadīs pret Bostonas "Celtics", kamēr "Wizards" tiksies ar Losandželosas "Clippers", bet dienu vēlāk "Rockets" tiksies ar Klīvlendas "Cavaliers".