Dalasas «Mavericks» ar NBA rekordu gūst graujošu panākumu; «Wizards» un «Nets» zaudē

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" svētdien Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēlē ar 124:73 sagrāva Losandželosas "Clippers". Jau pēc pirmā puslaika abas komandas šķīra 50 punkti (77:27), kas ir līgas rekords, kopš uzbrukuma laika ieviešanas 1954. gadā, vēsta NBA. Tikmēr citā spēlē Rodiona Kuruca Bruklinas "Nets" piedzīvoja sezonas pirmo zaudējumu, ar 104:106 atzīstot Šarlotas "Hornets" pārākumu. Savukārt Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika Vašingtonas "Wizards" ar 113:120 otro dienu pēc kārtas zaudēja Orlando "Magic".

Dalasas uzvarā 24 punktus guva slovēnis Luka Dončičs. Par trim punktiem mazāk sameta Džošs Ričardsons.

Vēl arvien "Mavericks" spēlē bez Porziņģa, kurš atgūstas pēc ceļgala operācijas. Taču liepājnieks spēļu laikā ir uz komandas soliņa un pat iesildās kopā ar vienību pirms spēles. Arī Dalasas treneris medijiem paudis, ka Porziņģis varētu laukumā doties jau šonedēļ.

Tikmēr citā spēlē Dāvis Bertāns atzīmējās ar pieciem gūtiem punktiem. Kopumā rūjienietis laukuma bija 19 minūtes (19:22), kuru laikā izpildīja četrus tālmetienus, no kuriem tikai viens bija sekmīgs. No soda atzīmes viņš trāpīja divus no trim metieniem. Viņa kontā arī divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viens bloks.

Pasečņiks vēl arvien sezonas debiju nepiedzīvoja.

Rezultatīvākais "Wizards" kreklā bija Bredlijs Bīls, kurš sameta 29 punktus.

Rezervē šoreiz palika arī Rasels Vestbruks, kurš sezonas pirmajās divās spēlēs atzīmējās ar "triple-double". Klubs ziņoja, ka spēlētājam nav gūti nekādi savainojumi, bet vienkārši piešķirta atpūtas diena. Šī "Wizards" bija otrā spēle divu dienu laikā.

Savukārt sezonas pirmajā Bruklinas "Nets" zaudējumā Kurucs palika uz rezervistu soliņa. Abās iepriekšējās spēlēs viņš tika laukumā laists pēdējās minūtēs, kad vienībai bija iekrāts drošs pārsvars, taču šoreiz šāda izdevība neradās.

Bruklinas labā Kevins Durants guva 29 punktus, bet vēl 25 pievienoja Kairijs Ērvings.

Šārlotas komandā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Gordons Heivards.

Spēles pirmajā daļā rezultatīvāki bija "Nets" basketbolisti, taču trešajā ceturdaļā "Hornets" pārņēma vadību, no kuras vairs neatkāpās.

Nākamo spēli "Nets" aizvadīs vēlāk piektdien, kad tiksies ar Memfisas "Grizzlies". Savukārt "Wizards" otrdien spēkosies ar Čikāgas "Bulls". Savukārt Dalasai nākamā spēle paredzēta trešdien pret jau minēto Šārlotas vienību.

NBA sezonā šogad katrai komandai paredzētas 72 regulārās sezonas spēles. Vismaz sākotnēji spēles notiks pastiprinātos drošības apstākļos un bez skatītāju klātbūtnes.