Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Dairis Bertāns jauna kluba meklējumus nevirza par pašmērķi

Dairis Bertāns: Jaunā trenera izvēlē vajadzētu konsultēties ar basketbola izlases līderiem

Kluba nepildītu saistību dēļ Dairis Bertāns pameta  Krievijas vienību "Himki" un pirmdien sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pieļāva iespēju sezonas beigas sagaidīt bez jaunas komandas. Toties augustā Dairis būtu gatavs iekļauties valstsvienībā, kas startēs Pasaules kausa priekškvalifikācijas turnīrā. Basketbolists ir pārliecināts, ka jaunā Latvijas izlases trenera meklējumos būtu tikai loģiski pajautāt arī valstsvienības pieredzējušāko spēlētāju viedokli.

Zaudējums bulgāriem Eiropas čempionāta kvalifikācijas izšķirošajā spēlē Dairim bija šoks, jo līdz tam viņam nebija ne mazāko šaubu, ka Latvijas izlase uzvarēs, lai arī kādā veidā. "Līdz tai fināla svilpei, kas bija arēnā, nevarēju iedomāties, ka tā var notikt," atzina Bertāns.

Dairis arvien ir neizpratnē par izlases trenera Roberta Štelmahera izvēli, kas noteica spēlētāju sastāvu laukumā izšķirošajā spēlē pret Bulgāriju, tomēr basketbolists vairāk raugās nākotnē. Bertāns sagaida, ka nākamā valstsvienības galvenā trenera izvēlē Latvijas Basketbola savienība (LBS) painteresēsies, kura kandidatūra būtu labākā izlases vadošo spēlētāju ieskatā. 

Būtu tikai loģiski, ja, izvēloties treneri, LBS painteresētos par komandas galveno spēlētāju viedokli, lai nerastos situācija, ka vēlāk kādi basketbolisti attiecīgā speciālista vadībā negrib spēlēt,

paskaidroja Dairis.

"Varbūt ir kādam [basketbolistam] cits variants, ko ieteikt, būtu pilnīgi neloģiski paņemt treneri, ko varbūt pēc tam, aptaujājot spēlētājus, viņi teiks nē, nekādā gadījumā pie viņa negribu spēlēt," teica Bertāns.

Dairis ir dzirdējis vairāk izlases galvenā trenera kandidātu vārdus nekā izskanējis publiski, bet publiski tos apspriest nevēlas. Viņš arī nesaskata nozīmīgu lomu izlases ģenerālmenedžera amatam, jo LBS ģenerālsekretārs praktiski veic to pašu darbu.

Galvenā komunikācija ar klubu jautājumā par spēlētāja laišanu uz valstsvienību arvien būs LBS un izlases vadībai. Bertāns atzina, ka

spēlētājs nevar uzstāt klubā ar savu viedokli par došanos uz izlasi, jo tas var atspēlēties daudzos nevēlamos veidos. 

Pēc aiziešanas no "Himki" jauna kluba meklējumos Dairis ik brīdi ir gatavs situācijas maiņai un jaunam piedāvājumam. Viņš atzina, ka spēlētāju tirgus pašlaik nav īpaši aktīvs un lielākā daļa komandu līdz sezonas beigām vairs neko īpaši nemainīs. Tikt jaunā komandā tikai spēlēšanas dēļ Bertāns nevēlas, jo tas var negatīvi ietekmēt karjeru nākotnē. Tādēļ viņš ir gatavs līdz sezonas beigām palikt bez kluba, bet spēlēt noteikti vēlas, ja būtu atbilstošs piedāvājums. 

Bertānam negācijas Krievijas klubā "Himki" krājās jau labu laiku ne tikai algas nemaksāšanas dēļ. Arī neloģiski ierobežots spēles laiks neveicināja Dairim sajūtu, ka būtu jāpaliek komandā, kur basketbolisti spēlēja gandrīz kā brīvprātīgie. Neko daudz nemainīja tas, ka tajā pašā klubā spēlēja arī Jānis Timma, jo latvieši varēja tikai parunāties par lietu stāvokli. 

Lai piedzītu klubā nesamaksāto algu, Bertāns gaidīs Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) arbitrāžas lēmumu

un rēķinās, ka tas var ilgt pat pusgadu. Ar patiku Dairis atceras laiku, kad 2019.gada vasarā atgriezās Eiropā pēc neilgas spēlēšanas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) un viņu aicināja daudzi klubi. Lai gan tagad situācija ir cita, Bertāns nešaubās, ka arvien ir pietiekami labi zināms un piedāvājumi būs, turklāt spēlēt basketbolu pāris gados viņš noteikti nav aizmirsis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti