Dairis Bertāns ar 15 punktiem kaldina uzvaru Itālijas čempionātā

Latvijas valstsvienības basketbolista Daira Bertāna pārstāvētā Milānas „EA7 Emporio Armani” piektdien viesos triumfēja Itālijas A sērija čempionātā finālā, ar 96:71 pārspējot Ojāra Siliņa pārstāvēto Trento „Dolomiti Energia”, liecina organizatoru informācija. Sērijā līdz četrām uzvarām Milānas klubs bija pārāks ar 4-2.

Bertāns laukumā pabija 26 minūtes, kuru laikā guva 15 punktus. Rūjienietis realizēja četrus no septiņiem tālmetieniem un visus trīs izpildītos soda metienus. Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba un tikpat rezultatīvas piespēles.

Savukārt Siliņš spēlēja 33 minūtes, gūstot vien divus punktus. Viņš bija precīzs savā vienīgajā divpunktu metienā, bet grozam secen lidoja visi pieci trejači. Siliņš tika pie vienas atlēkušās bumbas un vienreiz pārtvēra pretinieku piespēli.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija Endrjū Gaudloks, kas atzīmējās ar 21 punktu.

Savukārt mājiniekiem 15 punktus trāpīja Dominiks Satons.

Jau pirmajā puslaikā viesiem padevās 15 punktu izrāviens (48:33), ko spēles otrajā pusē jaunie Itālijas čempioni palielināja vēl vairāk.

Trento vienībai šī bija otrā neveiksme finālsērijā pēc kārtas, jo pērn sešos mačos viņi atzina Venēcijas „Umana Reyer” pārākumu.